Rektör Prof. Dr. Fuat Erdal'ın öncülüğünde hayata geçen bu burs programları, 2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılından bu yana başarılı öğrencilere çeşitli kategorilerde karşılıksız burslar sağlamaktadır. Anadolu Üniversitesi, bu yıl da başarılı öğrencilere yönelik onlarca burs ile destek vermeye devam edecektir.

Anadolu Üniversitesi, öğrencilerinin tercih dönemlerinde ve eğitim süreçlerinde yanlarında olma ilkesini benimsemektedir. Bu üniversite, öğrenci dostu bir kampüs ve şehir ortamı sunarak öğrencilerin başarılarını sürdürmelerine ve geliştirmelerine yardımcı olmaktadır. Eğitimi Destekleme Vakfı (EDEV) tarafından sunulan burslar sayesinde birçok öğrenci, eğitimlerini sürdürme ve ilerletme fırsatına sahip olacaktır.

Anadolu Üniversitesi'nin Eğitimi Destekleme Vakfı tarafından sunulan burs programları altı farklı kategoriye ayrılmaktadır. Bu burslar arasında öğrencilere ücretsiz konaklama imkanı, dizüstü bilgisayar, ücretsiz yemek hizmeti gibi destekler sağlanmaktadır. Ayrıca, özel yetenek sınavlarında başarılı olan öğrencilere "Anadolu Sanata Destek" bursları da verilmektedir. Bu burslar ile öğrencilere uluslararası sanat organizasyonlarına katılım desteği sunulmaktadır.

Bu yılki yerleştirme puanı sıralamalarına göre YKS Sözel, Sayısal, Eşit Ağırlık ve Dil puan türlerinde başarılı olan öğrenciler, farklı kategorilerde sunulan burs imkanlarından faydalanma hakkı kazanacaklardır. Özel yetenek sınavlarında başarılı olan öğrencilerin kazandığı Anadolu Sanata Destek bursları ise kayıt süreçlerinin tamamlanmasının ardından açıklanacaktır.

Başarılı öğrencilerimiz için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz." şeklinde ifadelerle öğrencilere verilen desteğin vurgusunu yapmaktadır.

Anadolu Üniversitesi, öğrencilerine sağladığı zengin burs olanaklarıyla başarıyı ödüllendirmenin ve eğitimi desteklemenin öncüsü olarak ön plana çıkmaktadır. Rektör Prof. Dr. Fuat Erdal'ın vizyoner yaklaşımıyla hayata geçen Eğitimi Destekleme Vakfı (EDEV) Anadolu Üniversitesi Başarı Bursları, üstün performans gösteren öğrencilere çeşitli kategorilerde karşılıksız burslar sunmaktadır. Bu burslar, 2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılından beri başarılı öğrencilere eğitimlerine destek olma amacıyla verilmektedir.

Anadolu Üniversitesi, öğrenci dostu bir anlayışla hareket ederek tercih döneminden mezuniyete kadar öğrencilerin yanında yer almaktadır. Rektör Erdal'ın öncülüğünde başlatılan burs programları, öğrencilere sadece maddi değil aynı zamanda eğitimsel anlamda da katkı sağlamaktadır. Öğrencilere konaklama imkanı, dizüstü bilgisayar, yemek hizmetleri gibi temel ihtiyaçlar sağlanmanın yanı sıra, özel yeteneklere sahip öğrencilere sunulan "Anadolu Sanata Destek" bursları da uluslararası sanat organizasyonlarına katılım imkanı sunmaktadır.

Sınavlarda Başarı İçin Stres ve Zaman Yönetimi İpuçları Sınavlarda Başarı İçin Stres ve Zaman Yönetimi İpuçları

Eğitimi Destekleme Vakfı (EDEV) Anadolu Üniversitesi Bursları, altı farklı kategoriyle geniş bir yelpazeye yayılmıştır. YKS Sözel, Sayısal, Eşit Ağırlık ve Dil puan türlerine göre yerleştirme puanı sıralamaları esas alınarak verilen burslarla öğrencilerin başarıları ödüllendirilmekte ve akademik yolculukları desteklenmektedir. Anadolu Üniversitesi, bu burs programlarıyla Türkiye'nin geleceğine katkı sağlayan öğrencilere önemli fırsatlar sunmaktadır.

Rektör Prof. Dr. Fuat Erdal, "Başarıyı ödüllendirmek Anadolu Üniversitesi kurum kültürünün önemli bir geleneğidir. Bu tercih döneminde de Üniversite yaşamlarında da biz tüm öğrencilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Başarılı öğrencilerimiz için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz." sözleriyle Anadolu Üniversitesi'nin öğrencilere verdiği değeri ve desteklerini vurgulamaktadır. Anadolu Üniversitesi, başarıya giden yolda öğrencilerine sunduğu bu kapsamlı burs olanaklarıyla geleceğin liderlerini yetiştirmeye devam etmektedir.

Editör: Kader GÜL