Apple, teknolojideki son yenilikleriyle dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Son haberlere göre, ABD'li teknoloji devi, AirPods Pro kablosuz kulaklık modeline işitme cihazı modu eklemeye hazırlanıyor. Bloomberg'in raporuna göre, Apple, 2024 yılında piyasaya sürülecek olan iOS 18 işletim sistemi güncellemesiyle birlikte, AirPods Pro kulaklıklarına işitme cihazı özelliği getirebilir.

Dijital Abonelik ve İçerik Servisleri Dijital Abonelik ve İçerik Servisleri

Apple'ın Canlı Dinleme özelliği, kullanıcılara dışarıdan gelen sesleri gerçek zamanlı olarak duyabilme imkanı sunuyor. Bu özellik, iPhone'un yakaladığı sesi AirPods'a ileterek müzik dinlerken çevrede olup biteni de duymanızı sağlıyor.

Şirket ayrıca 2021 yılında Konuşma Güçlendirme modunu kullanıma sunmuştu. Bu mod, kulaklıklar takılıyken kullanıcıların konuşmalarını daha net bir şekilde duyabilmesini sağlıyor.Apple, Ios 18 Ile Airpods Pro'ya İşitme Cihazı

Apple, her yıl düzenlenen ve bu yıl Haziran ayında gerçekleşecek olan WWDC etkinliğinde, iOS 18 işletim sistemini tanıtacak. Beklentilere göre, bu etkinlikte AirPods Pro'ya eklenecek işitme cihazı modu özelliği de duyurulacak.

Apple'ın bu yeni özelliğiyle, kullanıcılar işitme cihazı ihtiyacını AirPods Pro ile karşılayabilecek. Bu da Apple'ın teknolojideki öncü konumunu bir kez daha kanıtlamış olacak.

Apple'ın AirPods Pro kulaklıklarına ekleyeceği işitme cihazı moduyla ilgili heyecan verici gelişmeler var. Bloomberg'in haberine göre, Apple'ın iOS 18 güncellemesiyle birlikte AirPods Pro'ya işitme cihazı özelliği getireceği tahmin ediliyor. Bu özellik, kullanıcıların dışarıdan gelen sesleri gerçek zamanlı olarak duyabilmelerini sağlayacak. Şirketin Canlı Dinleme özelliğine ek olarak sunacağı bu özellik, kulaklıkların işlevselliğini daha da artıracak gibi görünüyor. Apple'ın Haziran ayında düzenleyeceği WWDC 2024 etkinliğinde bu özelliği duyurması bekleniyor. Bu gelişme, Apple kullanıcılarının AirPods Pro'yu daha işlevsel bir şekilde kullanmalarını sağlayacak gibi görünüyor.

Editör: Kader GÜL