Singapur Changi Havalimanı, bir geçiş noktası olmanın ötesinde turistler için bir cennet olarak kabul ediliyor. Singapur'un en büyük uluslararası havalimanı olan Changi, aynı zamanda Güneydoğu Asya'nın en büyük havalimanlarından biri olarak ün kazanmıştır. 1981 yılında hizmete açılan havalimanı, bugün yaklaşık 80 ülkeye 300'den fazla noktaya uçuş hizmeti sunuyor.

Haftalık olarak ortalama 6,500 uçuşun iniş-kalkış yaptığı Changi Havalimanı, önemli bir bağlantı noktası olarak öne çıkıyor. 2014 yılında 54,1 milyon yolcuya ev sahipliği yapan Singapur Changi Havalimanı, sadece bir havaalanı olmanın ötesine geçerek sanat merkezleri, kelebek parkı, kaktüs bahçesi, sinemaları ve şelaleleri gibi benzersiz özelliklere sahiptir. Bu özellikler sayesinde havalimanı, dünyanın en iyi havaalanı ödülünü tam 7 kez kazanmıştır.

En İyi Havalimanının Tasarımı

JewelChangi Havalimanı, ziyaretçilere eşsiz bir deneyim sunan iç mekanları, bitkileri, su özellikleri ve gösteri havuzları gibi özellikleri ile dikkat çeken bir tasarım harikasıdır. Bu modern havalimanı, tasarım ve teknolojinin mükemmel bir uyumunu sergileyerek insanların yaşamlarını kolaylaştırmanın yanı sıra doğayla uyumlu bir ortam yaratmayı hedeflemektedir. Bu nedenle JewelChangi Havalimanı, 21. yüzyılın unutulmaz eserlerinden biri olarak kabul edilmelidir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ayşe Ateş'i Kabul Etti Cumhurbaşkanı Erdoğan Ayşe Ateş'i Kabul Etti

Changi Havalimanı, dünya çapında seyahat eden yolcuların ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlayan bir yapıya sahiptir. Havalimanı, sanat merkezleri, kelebek parkı, kaktüs bahçesi, sinemalar ve ormanlar gibi çeşitli aktivite ve dinlenme alanları sunarak yolcuları monoton hava yolculuklarından uzaklaştırır ve onlara benzersiz bir cennet ortamı sunar.

Singapur Changi Havalimanı Eşsiz Özellikleri ve Benzersiz Deneyimleri

Havalimanı, turistik ve ticari amaçlar için kullanılan 4 farklı terminalden oluşuyor ve toplam alanı 70 bin metrekareyi aşıyor. Bu havalimanı, Asya'nın doğusunu ve batısını birbirine bağlayan stratejik bir konumda bulunuyor ve unutulmaz bir seyahat deneyimi sunuyor. Terminal 1, 2 ve 3, yaya köprüleri ile doğrudan bağlantılıdır ve transit yolcuların yanı sıra genel halka hizmet vermektedir.

Havalimanındaki geçiş bahçeleri ve Jewel adlı kompleksteki eğlence ve alışveriş olanakları, terminal binaları arasındaki görsel bağlantıları güçlendirir. JewelChangi Havalimanı Terminali içinde bulunan ForestValley adlı kapalı bahçe, doğal bir ortamın parçası olarak tasarlanmıştır.