Hülya Yiğitalp'in SpaceX'te fırlatma mühendisi olarak çalışan büyük oğlu Yiğit Tokbey, maalesef ABD Santa Barbara Kaliforniya'da meydana gelen zincirleme trafik kazasında birkaç aracın motosikletine çarpması sonucu yaşamını yitirdi. Bu trajik olay, 23 Ocak 2024 tarihinde meydana geldi ve haber, Habertürk tarafından 13:02'de duyuruldu, daha sonra 14:40'ta güncellendi.

Aile ve Kariyer

Hülya Yiğitalp ve Rıfat Tokbey'in büyük çocuğu olan Yiğit Tokbey, emekli manken, müzisyen ve oyuncu olarak tanınan bir ailenin bir parçasıydı. 31 yaşında kaybedilen Yiğit Tokbey, SpaceX'te fırlatma mühendisi olarak önemli bir kariyere sahipti.

Kazanın Detayları ve Soruşturma

Zincirleme trafik kazası, 17 Ocak Çarşamba akşamı Kaliforniya eyaletinin Orcutt bölgesinde meydana geldi. Yiğit Tokbey'in motosikletine çarpan birkaç aracın karıştığı bu kaza, hala devam eden bir soruşturma konusu. Ayrıntıları öğrenmek için yetkililer çalışmalarına devam ediyor.

Hülya Yiğitalp'in Hikayesi

Hülya Yiğitalp, 1970'li yılların sonunda Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk ve eşi Emel Korutürk'ün girişimleriyle Türkiye - Finlandiya dostluk ziyaretleri nedeniyle düzenlenen bir defilede milli manken olarak yer aldı. Döneminin ünlü isimlerinden biri olan Hülya Yiğitalp, iş adamı Rıfat Tokbey ile evlendikten sonra 35 yaşında mesleğini bırakarak Adana'ya yerleşti.

Aile Yaşamı ve Çocuklar

Bu evlilikten üç çocukları dünyaya gelen çiftin, ABD'de yaşayan Asya, Yiğit ve Fırat adlı çocukları oldu. Eğitimleri için ABD'ye gönderilen bu gençler, ailenin bir parçası olarak Türk kültürünü ve başarılarını temsil ettiler.

Arabesk Müziğin Efsane İsmi Müslüm Gürses'in Hayatı ve Sanatı Arabesk Müziğin Efsane İsmi Müslüm Gürses'in Hayatı ve Sanatı

Bu zor zamanlarda Hülya Yiğitalp ve ailesine başsağlığı dileriz. Yiğit Tokbey'in kaybı, sadece ailesi için değil, aynı zamanda Türkiye'de geniş bir hayran kitlesi bulunan bir ismin trajik bir veda anlamına geliyor.