Adanın otluk alanında henüz belirlenemeyen bir sebeple çıkan yangın, kısa sürede tüm adayı etkisi altına aldı. İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinin müdahalesiyle yangın söndürüldü ancak adanın tamamı yanarak yok oldu.

Can Havliyle Kaçan Tavşanın Dramatik Anları

Yangın sırasında adada yaşayan hayvanlar da büyük tehlike altındaydı. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, alevlerin arasında kalan bir tavşanın can havliyle kaçtığı anlar kaydedildi. Çevredeki vatandaşlar, hayvanların yanarak can vermesinin yürek burkucu olduğunu ifade etti.

2026 NATO Zirvesi Türkiye'de 2026 NATO Zirvesi Türkiye'de

Çok Sayıda Hayvan Yangında Hayatını Kaybetti

Yetkililer, yaptıkları incelemelerde çok sayıda hayvanın yangında hayatını kaybettiğini belirledi. Adada yaşayan ve çeşitli türlerde olan hayvanların ölümleri, doğa severleri derinden üzdü. Adanın ekosistemi üzerindeki olumsuz etkilerin önümüzdeki dönemde daha net bir şekilde görüleceği belirtiliyor.

İzmir'deki yangında Çiçek Adası'nın tamamı küle döndü. Yangın sonucunda adada yaşayan hayvanların büyük bir kısmı hayatını kaybetti. Çevre ve Orman Bakanlığı'nın konuyla ilgili başlattığı inceleme devam ediyor.

Editör: Kader GÜL