Kayseri'nin ekonomik hareketliliği içerisinde, sahte dolar operasyonuyla ilgili şaşırtıcı bir gelişme yaşandı. Kent polisi, piyasaya sürülmeye çalışılan sahte Amerikan dolarlarına yönelik başarılı bir operasyon gerçekleştirdi. Olay, kentin ekonomik güvenliği açısından büyük bir tehdit oluşturan sahte para trafiğini önemli ölçüde sekteye uğrattı.

Operasyonun Perde Arkası Nedir?

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü Mali Suçlar Büro Amirliği ekipleri, istihbarat çalışmaları sonucunda, İstanbul'dan kente sahte dolar sürmek için geldiği tespit edilen bir şahsın peşine düştü. Aldıkları bilgiler doğrultusunda harekete geçen ekipler, şüpheliyi kısa süre içerisinde tespit etti ve bir operasyonla yakaladı.

Sahte Dolarların Detayı

Yapılan ve gerçekleştirilen operasyon esnasında, yakalanan şahsın üzerinde detaylı bir arama gerçekleştirildi. Bu arama sonucunda, 100'lük banknotlar şeklinde toplamda sahte 14 bin Amerikan dolarına el konuldu. Bu, kentte son zamanlarda ele geçirilen sahte dolar miktarı açısından dikkat çekici bir rakam olarak kayıtlara geçtiği değerlendiriliyor.

Sibergöz 44 Operasyonunda Tutuklananlar Adliyeye Sevk Edildi Sibergöz 44 Operasyonunda Tutuklananlar Adliyeye Sevk Edildi

Soruşturma Devam Ediyor

Gözaltına alınan şahıs, emniyet güçleri tarafından sorgulanmak üzere merkeze götürüldü. Olayla ilgili soruşturma derinleştirilerek devam ediyor. Bu tür olayların kent ekonomisine vereceği zararlar ve vatandaşların mağduriyetini önlemek adına emniyet teşkilatının çalışmalarının aralıksız süreceği belirtiliyor.

Bu olay, hem kentteki ekonomik güvenliği tehdit eden unsurlara karşı emniyet teşkilatının ne kadar kararlı olduğunu gösteriyor hem de vatandaşları sahte para konusunda daha dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.