Şırnak'ta Asayiş ve Kaçakçılık Operasyonlarında 45 Şüpheli Yakalandı, 3'ü Tutuklandı! Şırnak'ta Asayiş ve Kaçakçılık Operasyonlarında 45 Şüpheli Yakalandı, 3'ü Tutuklandı!

Niğde'de Altın, Döviz ve Para Vaadiyle Dolandırılan 25 Kişi!

Niğde'de son günlerde yaşanan olaylar arasında dikkat çeken bir kuyumcu skandalı ortaya çıktı. Şehirde faaliyet gösteren bir kuyumcu, geçmiş tarihlerde 25 kişiyi toplamda 9 milyon 116 bin lira değerinde altın, döviz ve para ile dolandırdığı iddiasıyla tutuklandı. İşte detaylar!

Vatandaşlar Şikayetçi: 9 Milyon 116 Bin Lira Zarar

Niğde Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, söz konusu kuyumcu, geçmiş tarihlerde vatandaşlardan aldığı altın, döviz ve parayı çeşitli vaatlerle geri ödemedi. Toplamda 25 kişi, 9 milyon 116 bin lira zarara uğradıkları gerekçesiyle şikayette bulundu. Bu durum üzerine devreye polis ekipleri girdi.

Polis Harekete Geçti: 2 Zanlı Gözaltına Alındı

Emniyet yetkilileri, dolandırıcılık iddialarıyla ilgili detaylı bir inceleme başlattı.

Tutuklama Kararı: Kuyumcu A.T. Geride Bıraktığı İzlerle Yakalandı

Emniyetin titiz çalışmaları sonucunda şüphelilerden biri olan kuyumcu A.T., adliyeye sevk edildi. Hakimlik sorgusunun ardından tutuklama kararı çıkarılan A.T., dolandırıcılık suçundan cezalandırılacak.

Diğer Zanlı Serbest: İfadesinin Ardından Salıverildi

Öte yandan, ikinci zanlının emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldığı öğrenildi. Soruşturma devam ederken, adli makamların kuyumcu skandalıyla ilgili vereceği kararlar merakla bekleniyor.

Editör: Kader GÜL