Yazılım firmaları arasında sadece Softomi’nin geliştirmiş olduğu özellikler “Sadece Softomi’de” etiketi ile işaretlenmiştir.

1- N11’den API entegrasyonu ile tek tıkla ürün yükleme İzlemek için tıklayın “Sadece Softomi’de”

2- Trendyol’dan API entegrasyonu ile tek tıkla ürün yükleme İzlemek için tıklayın “Sadece Softomi’de”

3- N11’den yüklenen ürünlerin stok ve fiyatlarının her gece otomatik güncellenmesi, “Sadece Softomi’de”

4- Trendyol’dan yüklenen ürünlerin stok ve fiyatlarının her gece otomatik güncellenmesi, “Sadece Softomi’de”

5- XML ile yüklenen ürünlerin her gece otomatik olarak güncellenmesi,  “Sadece Softomi’de”

N11, Trendyol ve XML otomatik güncelleme videosunu İzlemek için tıklayın

6- Paraşüt ile 4 farklı veri entegrasyon;

Entegrasyon 1– Site sahibinin sattığı ürünlerin faturalarını kesebilmeleri için ürünü satın alan müşteri bilgileri, siparişe konu ürün bilgileri, adetleri, fiyatları ve KDV tutarları paraşüt’e iletilmektedir. Site sahibinin onayı ile müşterinin mailine fatura otomatik olarak iletilmektedir. “Sadece Softomi’de”

Entegrasyon 2– Site sahibinin satıcılara kesmesi gereken komisyon faturalarının içerikleri sistem tarafından otomatik olarak oluşturulur ve paraşüte iletilir. Bu entegrasyon modelinde, satıcı ünvanı, adresi, vergi dairesi ve numarası ile birlikte, her bir sipariş için site sahibinin hakediş tutarı hesaplanarak paraşüt’e otomatik olarak iletilir. Site sahibinin onayı ile e-fatura oluşturularak satıcıya otomatik olarak iletilir. “Sadece Softomi’de”

Entegrasyon 3– Site sahibinin satıcılara kesmesi gereken kargo faturaları paraşüte otomatik olarak gönderilmektedir. “Sadece Softomi’de”

Entegrasyon 4– Site sahibinin satıcıya eksik veya fazla ödemesi gereken durumlarda, (kargo fark faturası, ceza kesintisi vb.) sipariş tutarının farklılaştırılması özelliği kullanılarak yeni tutar belirlenebilmekte ve admin panelinden belirlenen bu yeni tutar paraşüte otomatik olarak gönderilmektedir. “Sadece Softomi’de”

7-En çok kullanılan XML yapıları (örneğin, Ticimax, İdeasoft, Tsoft, Faprika, Entegra Bilişim XML çıktıları)  için sistemimizde XML profilleri oluşturulmuş olup, satıcıların XML linkini yapıştırması ve ilgili profili seçmesi yeterli olmaktadır. Sistemimiz eşleştirme işlemlerini otomatik olarak yapmaktadır. Satıcıların sadece kategori eşleştirmesi yapması yeterlidir. İzlemek için tıklayın “Sadece Softomi’de bu kadar kolay!”

8- Trendyol’dan eklenen ürünlerde otomatik Renk/Beden kombinasyonlu ürün oluşturma Örnek ürün için tıklayın “Sadece Softomi’de”

9- Kategorileri takside açıp kapatma ve taksit sayılarını excelle topluca girme İzlemek için tıklayın “Sadece Softomi’de”

10-Desi/Ağırlık Girilmeyen Ürünleri Gösterme “Sadece Softomi’de”

Satıcıların yüklemiş olduğu ürünlerin kargo fiyatlarının hesaplanabilmesi için desi/ağırlık bilgilerinin girilmiş olması gerekmektedir. Satıcının desi/ağırlık bilgisi bulunmayan ürünlerini filtreleyerek görmesi ve ürün kartına girerek bu bilgileri doldurması için yönlendirme sağlanmaktadır.

11-Satıcıların Toplu Desi/Ağırlık Ataması; Satıcılar, Desi/Ağırlık bilgisi girmedikleri ürünlerine toplu bir şekilde Desi/Ağırlık bilgisi atayabilirler. “Sadece Softomi’de”

12-Satıcıların Toplu Kargoya Teslim Süresi Belirlemesi; “Sadece Softomi’de”

Satıcılar, kargoya teslim süresi girilmemiş olan ürünler için toplu bir şekilde kargo teslim süresi girebilirler. Kargo teslim süresi girilmiş olan ürünler bilgilerini sistem koruyacaktır.

13-Sepette Taksit Yapılamayacak Ürünleri Gösterme; “Sadece Softomi’de”

Örnek olarak yasalara göre gıda ürünleri taksitlendirilmemektedir. Bu kategorileri takside kapalı hale getirerek yasal süreçlere uygun olarak ürünlerinizi satabilirsiniz. Takside kapalı hale getirmiş olduğunuz ürünlerin dışındaki ürünler ise tahsilat kurumunun belirlemiş olduğu taksit sayısına göre satılabilecektir.

14-Kredi Kartı Türüne Göre Taksit Yapma Özelliği; “Sadece Softomi’de”

Örnek olarak şirket kredi kartları için cep telefonları taksitle satın alınabiliyorken, bireysel kredi kartları için yasa gereği tek çekimle satın alınabilmektedir. Sistemimizde kredi kartı türlerine göre hangi kategoride taksit yapılıp yapılamayacağı belirlenebilmektedir.

15-Kategorileri Takside Açıp Kapama; “Sadece Softomi’de”

Eticaret kanunu gereği cep telefonu gibi bazı ürünlerde taksit yapılamamaktadır. Bu ürünlerin bağlı olduğu kategorileri takside kapatabilirsiniz.

16-Kategoriye Göre Taksit Sayısı Belirleme; “Sadece Softomi’de”

Yasalara göre bazı ürünler 3 taksitle satılabiliyorken, bazı ürünler 12 taksitle satılabilmektedir. Kategorilere göre farklı taksit sayıları girerek sitenizi yasal düzenlemelere uygun olarak yönetebilirsiniz.

17-Excelle Toplu Şekilde Kategorileri Takside Açma/Kapama; “Sadece Softomi’de”

18-Excelle Toplu Şekilde Kategorilere Taksit Sayısı Girme “Sadece Softomi’de”

19-Excel ile Ürün Güncellemelerinde Kategoriyi Dikkate Al veya Alma Özelliği “Sadece Softomi’de”

20-Satıcının Mağazasındaki Ürünlerin Fiyatlarını Toplu Bir Şekilde % X Oranında Artırıp Azaltması “Sadece Softomi’de”

21-Satıcının Kategorisine Özel Komisyon Oranı Belirleme “Sadece Softomi’de”

22-Satıcının Ürününe Özel Komisyon Oranı Belirleme “Sadece Softomi’de”

23-Mağaza Sayfasında İlişkisel Filtreleme; “Sadece Softomi’de”

Sitede bulunan mağazalara özel sayfalarda ilişkisel filtreleme kullanarak ilgili mağazanın ürünleri arasında aradığınız ürünleri kolayca bulabilirsiniz. Örneğin; mağaza sayfasında marka filtresi yapıldığında, sadece o markaya ait ürünlerin bedenleri görüntülenmektedir. Bu bedenler arasında örnek olarak 40 bedene tıklandığında, renkler arasında sadece 40 bedeni bulunan renkler filtrelerde görüntülenmektedir.

24-Satıcıların Hakediş Tutarını Ürünü Girerken Görebilmeleri; “Sadece Softomi’de”

Satıcılar ürün fiyatını girerken sistem, ürünün bağlı olduğu kategori, satıcı ve site geneli gibi komisyon oranlarını kontrol ederek, ilgili ürün için site sahibinin hesabına ne kadar ödeme geçeceğini otomatik olarak hesaplar ve satıcıya gösterir.

Kargonuz Kaybolduysa Ne Yapmalısınız? Kargonuz Kaybolduysa Ne Yapmalısınız?

Bazı Opsiyonel Özellikler;
 

25- Tek Katalog Özelliği – Sitede aynı barkoda sahip sadece 1 adet ürün bulunabilir ve tüm satıcılar bu ürüne fiyat verebilir. Ürünlerin tek tek yüklenmesi sırasında kontrol sağlanır ve aynı ürünün tekrar oluşturulması sistem tarafından engellenir.

İncelemek için tıklayın “Sadece Softomi’de”

26- Tek Katalog Özelliği – Toplu Ürün Yükleme

Satıcıların XML, Excel, N11 ve Trendyol’dan ürünlerini toplu bir şekilde sitenize yüklemesi sonrasında sistem aynı barkoda sahip ürünleri tek bir ürün altında birleştirerek müşteriye gösterir.

İncelemek için tıklayın “Sadece Softomi’de”

27- Gelişmiş Reklam Modülü – İzlemek için tıklayın “Sadece Softomi’de”

28- Affiliate (fenomen, influencer, youtubber’lar ile ortaklık) Programı – İzlemek için tıklayın “Sadece Softomi’de”

29- Satıcıların Onayı ile Başlayan Kampanya Modülü –  İncelemek için tıklayın “Sadece Softomi’de ” 

30- İndirim Olunca Haber Ver Modülü –  İncelemek için tıklayın “Sadece Softomi’de” 

31- Gelişmiş Teklif Modülü “Sadece Softomi’de” (Video Hazırlanmaktadır.)

32- Özelleştirilmiş Arama Modülü Ekran görüntüsü için tıklayın “Sadece Softomi’de”

Editör: Egemen KEYDAL