Türk Hava Yolları, filosundaki 5 adet "Boeing 737 MAX 9" tipi uçağını operasyondan çektiğini duyurdu. Bu önemli karar, Alaska Havayolları'nda meydana gelen bir olayın ardından alındı.

Otoritelerin İncelemesi ve Tedbir Talebi

Alaska Havayolları'ndaki Boeing 737 MAX 9 uçağında yaşanan olayın ardından, Türk Hava Yolları yetkilileri, otoritelerin ön inceleme talebiyle karşılaştı. Alaska Havayolları olayının ardından, 5 adet aynı model uçağın tedbir amaçlı incelenmesi istendi.

Teknik İnceleme ve Operasyondan Çekme Kararı

Otoritelerin talebi üzerine, Türk Hava Yolları, filosundaki 5 Boeing 737 MAX 9'u teknik inceleme yapılana ve gerekli önlemler alınıncaya kadar operasyondan çekme kararı aldı.

Türk Hava Yolları, güvenlik ve tedbir anlamında kararlılığını ortaya koyarak, filosundaki bu uçakları ilk inecekleri havalimanında operasyondan çekme kararı almıştır. Bu kararın, yolcuların güvenliği ve şirketin itibarı açısından alındığı belirtiliyor.

Esra Erol Programında Sözde Mehdi'nin Gerçek Yüzü Ortaya Çıkıyor! Sözde Mehdi Bayrağı Gündem Oldu! Esra Erol Programında Sözde Mehdi'nin Gerçek Yüzü Ortaya Çıkıyor! Sözde Mehdi Bayrağı Gündem Oldu!

Operasyondan çekilen uçakların teknik incelemeleri tamamlandıktan sonra, şirketin alacağı önlemler ve geleceğe dair planları merakla bekleniyor.