TRT dizilerinin kahramanları; sevilen oyuncular “Sen Türkülerini Söyle”de jüri önüne çıkacak. Onlar unutulmaz türkülerimizi söylerken, Türkiye ekranları başına kilitlenecek.
 
Sunuculuğunu sanatçı Turgay Başyayla’nın yaptığı, jürisinde değerli sanatçılar Cengiz Özkan, Aysun Gültekin, İsmail Altunsaray, Öykü Gürman ve Emre Yücelen’in olduğu yarışmada bu kez ünlüler gecenin galibi olmak için mücadele edecek. Jüri üyeleri ünlü isimlerin performanslarını yorumlayacak. Acaba hangi dizi oyuncusu jüriden tam puan almayı başararak birinci olacak?
 
Gecede kendi düşen ağlamaz dizisinden Hakan Yılmaz, Yonca Şahinbaş, Yiğit Kalkavan, Çağla Boz ve dizide Alize İle Serkan karakterlerine hayat veren genç oyuncular Eylül Tumbar ve Enes Koçak sahne alacak. “Hayatımın Neşesi” dizisinden de Şebnem Bozoklu, Tolga Tekin, Aras Şenol türkülerini seslendirecek. “Benim Güzel Ailem” dizisinin sevilen oyuncuları Aycan Koptur, Barış Yıldız ve Halil İbrahim Kalaycıoğlu da performanslarını sergileyecek. Meslektaşlarına destek için Nergis Kumbasar, Selen Soyder, Sait Genay, Seray Gözler, Hivda Zizan Alp ve Berat Yenilmez gibi isimler de stüdyoda olacak ve geceye renk katacaklar.