Efe de kime ait olduğu belli olmayan bir kesik baş, Eren de tozlanmış eski dosyalar vardır. Ta ki, herkesin tüm gündemi Tuğçe ile geri dönülmez bir şekilde değişene kadar…

Eren kızını sahaya, kendisini masaya kilitleyen Kubilay’ı yaşananların ilk sorumlusu olarak görmektedir. Öfkeyle attığı adımlar ona birçok kapının kapatılmasına sebep olacaktır. Olayla ilgili bir türlü aydınlatılamayan detaylar, bir an önce açığa çıkmak zorundadır. Herkes kendi yolundan hummalı bir araştırmaya girişir. Öte yandan İclal’in gelişi ile mesleki olarak bir açmaza sürüklenen Yekta’yı kendi nikahı beklemektedir. Gitgide dipsiz bir çukura doğru yuvarlanan Yekta’yı tutup kaldırmasını umduğu el, onu daha da derinlere itecektir.

Ceylin ve Ilgaz varını yoğunu, ellerindeki tüm imkanlarla Tuğçe için seferber eder. Diğer taraftan ise sakinliğini koruyamayacağını düşündükleri Eren’i bir türlü zapt etmek, yanında durmak ve ona gerçeği vermek zorundadırlar. Fakat bilmedikleri usul usul bilenen intikam bıçağının kınından çoktan çıktığıdır…

Ceylin gözü kara ve kurallar söz konusu olduğunda sınır tanımayan bir avukattır. Bir müvekkiliyle ilgili yine illegal yoldan bilgi alabilmek için savcı Ilgaz’ın karşısına çıkar. Ancak Ilgaz’ın, Ceylin’in tam aksine, mesleki etik konusunda katı kuralları vardır, bu yüzden de kariyerinde çok başarılı ve sözü dinlenen bir savcıdır.

Ilgaz kardeşi Çınar’ın katil olmakla suçlandığı bir cinayet vakasıyla karşılaşınca; ilk defa kendi kurallarını yıkar. Ceylin’den kardeşini savunmasını ister. Bu noktadan sonra işler ikisinin de tahmin edemeyeceği bir yola girer. Ilgaz ve Ceylin; Çınar’ın aklanması için çalışırken, kendilerini ikisinin de ailelerine kadar uzanan bir gizem yumağının içinde bulacaklardır.

Ceylin Yekta ve Ilgaz Arasındaki Karşıtlık

Ceylin Yekta, sınırları zorlayan bir avukattır. İllegal yollara başvurarak müvekkillerini savunur ve amaçlarına ulaşmak için her türlü yolu dener. Savcı Ilgaz ise tam tersi, mesleki etik konusunda sıkı kurallara sahiptir ve kurallara uygun bir şekilde çalışmayı ilke edinmiştir.

Ilgaz'ın Çınar'ı Savunması

Ilgaz, kardeşi Çınar'ın masumiyetini kanıtlamak için mücadele eder. Bu süreçte, Ceylin ile iş birliği yaparlar ve birlikte aile sırlarını gün yüzüne çıkarırlar.

Eren'in Mücadelesi

Eren, kızının ölümüyle yıkılmış bir adamdır. Kubilay'ı kızının ölümünden sorumlu tutar ve intikam almak için harekete geçer. Ancak bu intikam arayışı onu daha fazla sıkıntıya sokar.

Ceylin, Ilgaz, ve Eren'in yaşadığı bu karmaşık olaylar dizisi, aynı zamanda insan doğasının derinliklerine de ışık tutuyor. Her bir karakterin yaşadığı içsel çatışmalar, izleyiciyi derinden etkiliyor. Bu hikaye, adalet arayışının ne kadar zorlu ve karmaşık bir süreç olduğunu gözler önüne seriyor.