Kültür Sanat Haberleri Hangi Siteden Okunmalıdır? Yazar Haber'den Okuyabilirsiniz! Kültür Sanat Haberleri Hangi Siteden Okunmalıdır? Yazar Haber'den Okuyabilirsiniz!

Yeşilçam'ın muhteşem yüzlerinden biri olan Tolga Savacı kariyerine damga vurduğu Yeşilçam'ın geçmişte yaşadığı dönemde Amerika'ya taşınmıştır. Oyunculuk kariyerinde birçok ünlü isimle başarılı projelerde yer alan Savacı son yıllarda yeni bir gelişmeye adım atmıştır 1980'lerde başlayan oyunculuk kariyeriyle Yeşilçam'ın parlak yıldızlarından biri olan Tolga Savacı Banu Alkan Hülya Avşar gibi önemli isimlerle birlikte olağanüstü üretimlere imza atmıştır.

Yeşilçam'ın Hatırası

Yeşilçam dönemi hala Türk sinemasının muhteşemleri arasında yer alıyor Savacı günümüz sinemasının daha fazla kişilikten oluşan ekiplerle çalışıldığını ifade ediyor. Oyunculuğunun iz bıraktığı dönemi hatırlarken, şimdilerde ise klasik otomobillerle uğraşmanın büyük bir keyif olduğunu dile getiriyor.  6 Mayıs 1963 tarihinde İstanbul'da doğmuş bir Türk oyuncudur. Hayatına dair detayları inceleyecek olursak. Eğitim ve Kariyer Başlangıcı Tolga Savacı Fransız Koleji'ni bitirdikten sonra mankenlik eğitimi almak için 1983 yılında İtalya'ya kalmıştır. İtalya Almanya ve Fransa gibi bölgelerde insanlık yapmış aynı zamanda su topu oyunculuğu da yapmıştır. Gençliğinde motosiklet yarışçılığı da denememiştir.

Oyunculuk Kariyeri

Oyunculuğa 1985 yılında Arzu filmi ile başladı. Banu Alkan başrolde yer aldığı bu filmle sinema sektörüne adım atmıştır. Hülya Avşar ile Tapılacak Kadın ve Sekreter gibi filmlerde rol alarak dikkatleri üzerine çekti. Özellikle 1980'lerde yakışıklı ve başarılı bir oyuncu olarak Yeşilçam filmlerinde yer almış ve birçok ünlü isimle ortak olmuştur. Tolga Savacı üç kez evlenmiştir. İlk evliliğini Aylin Livaneli ile yapmış ve 1992-1993 yıllarında Show TV'de Coke N Roll adlı bir müzik programı sunmuşlardır. Daha sonra Özlem İbrahimoğlu ile evlendirilmiş ve Dalyan'da Kano adında bir butik otel işletilmiştir. Üçüncü ve oğul evliliğini ise yazar Nermin Bezmen ile yapmıştır. ABD'nin New Jersey eyaletine yerleşmişlerdir.

Son Dönem Meslekleri ve Hobileri

Tolga Savacı oyunculuk kariyerini bıraktıktan sonra Amerika'ya yerleşmiş ve klasik otomobillerin bakımı ve bakımıyla ilgilenmeye başladı. Özellikle New Jersey'de klasik araçların yanı sıra güncel makinelerin mekanik tamirlerini de yapmaktadır. Sosyal medya üzerinden bu konuda paylaşımlar yapılmaktadır. Tolga Savacı'nın hayatı ve kariyeri bir döneme damgasını vuran Yeşilçam filmleri insanlık kariyeri Amerika'ya yerleşmesi ve yeni uzmanlık gibi çeşitli aşamalardan oluşmaktadır.