Kurban Bayramı, İslam aleminin kutladığı önemli bayramlardan biridir. Bu kutsal günde sevdiklerimizle birlikte olmanın mutluluğunu paylaşmak için en güzel ve anlamlı mesajları seçmek önemlidir.

Rüzgarın Etkisiyle Söke Kipaş Kağıt Fabrikası Yangını Yeniden Şiddetlendi Rüzgarın Etkisiyle Söke Kipaş Kağıt Fabrikası Yangını Yeniden Şiddetlendi

Bayram Mesajları Paylaşımları Başladı

Kurban Bayramı heyecanı tüm yurdu sarmış durumda. Arefe gününden itibaren başlayan bayram mesajları, sevdiklere ve uzaktaki yakınlarına bayram tebriklerini iletmek isteyenler için önemli bir iletişim aracı haline geldi. Siz de sevdiklerinize ve aile üyelerinize en güzel bayram mesajlarından birini seçerek bayramlarını kutlayabilirsiniz. İşte, uzun ve kısa, dilek ve dua içeren bayram mesajları...

Kurban Bayramı'nın Anlamı ve Önemi

Kurban Bayramı, Hz. İbrahim'in Allah'ın emriyle oğlu İsmail'i kurban etmeye hazırlandığı ancak Allah'ın bu niyetini kabul etmeyerek kendisine kurbanlık bir koç gönderdiği olayın anısını yaşatır. Bu bayram, Allah'a yakınlığın ve fedakarlığın simgesidir. Müslümanlar, bu günü ibadetle, dua ve hayır işleriyle geçirirler.

Kurban Bayramı Mesajlarından Seçmeler

  • Bu bayramda gönlünüz dertlerinden arınmış, tüm gözyaşlarınız dinmiş olsun. Yüzünüz de hep gülümseme, kalbiniz huzurla dolsun. Kurban Bayramı’nız kutlu olsun.

  • Hayat nefes aldığımız kadardır, gerçek olan güzellikler yaşandıkça anlaşılır, bu güzel günde birlikte yaşamanın ümidi ile Kurban Bayramınız mübarek olsun.

  • Kalpten kalbe sapasağlam köprülerle, temiz dua ve dileklerle tüm Müslüman âleminin Kurban Bayramı kutlu olsun.

  • Heyecan ve özlemle beklenen kutsal Kurban Bayramı geldi, hoş geldin. Mübarek bayram ulusumuza sağlık, huzur, mutluluk, bolluk ve bereket getirsin. Hayırlı bayramlar dileğiyle.

  • Sana gelen her iyilik Allah'tandır, bütün kötülükler nefsindendir. Mekânın cennet yuvan huzurlu kalbin Allah ile dolu Kurban Bayramın mübarek olsun.

Kurban Bayramı, sevdiklerimizle bir araya gelip birlik ve beraberliği pekiştirdiğimiz, manevi duygularımızı güçlendirdiğimiz önemli bir gündür. Bu özel günü sevdiklerinizle birlikte en güzel şekilde geçirmeniz dileğiyle, Kurban Bayramınız mübarek olsun!

Editör: Kader GÜL