12.000 TL altı 7.800 TL üstü maaşı olan tüm emeklileri sevindirecek haber! Bu tarihlerde ödeme alacaklar

Emekliler için 2024 yılında yeni kararlar gündemde. Önümüzdeki yıl emekli maaşlarından banka promosyonlarına kadar birçok alanda önemli değişiklikler ve avantajlar beraberinde getirecek.

Banka promosyonlarında yeni dönem başlıyor

Bankalar da emeklilere yönelik promosyon ödemelerinde güncellemeler yapıyor. Bu promosyonlar, emeklilerin aylık gelirlerine bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor.

Banka Faizi ve Vadeli Mevduat Hesabı Açma Banka Faizi ve Vadeli Mevduat Hesabı Açma

İş Bankası

1 Kasım 2022 - 31 Aralık 2023 tarihleri arasında geçerli olan kampanya kapsamında, İş Bankası'nı tercih eden veya mevcut emekli maaşını İş Bankası'na taşıyan SGK emeklileri, 7.500 TL'ye varan promosyon ödemesi ile birlikte Maximum Kart ve ek kartları için aidatsız kullanma ayrıcalığına sahip oluyorlar.

Garanti BBVA

1-31 Aralık 2023 tarihleri arasında geçerli olup banka, kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutuyor. Garanti BBVA'dan emekli maaşı alanlara, nakit promosyonun yanı sıra kredi kartı ile yapacakları 500 TL'lik harcamaya 1.000 TL bonus fırsatı sunuluyor. Ayrıca, mobil üzerinden maaş taşıma talimatı veren emeklilere 500 TL ve üzeri harcamalara 1.500 TL ek bonus kazanma şansı tanınıyor.

TEB

TEB emeklilere aylık maaşlarına bağlı olarak 3.000 ila 5.000 TL arasında değişen promosyon ödemeleri sunuyor. Bu, emekliler için ek bir gelir kaynağı anlamına geliyor.

Şekerbank

Şekerbank aylık gelire bağlı olarak 3.000 ila 5.000 TL arasında değişen promosyonlar sunmanın yanı sıra, eve teslim maaş ve şubede işlem önceliği gibi ek imkanlar da sağlıyor.

ING

ING aylık gelire göre 5.100 ila 8.500 TL arasında değişen promosyonlar sunarken emeklilere ek avantajlar da sunuyor.

Denizbank

Denizbank, aylık gelire bağlı olarak 3.000 ila 5.000 TL arasında değişen promosyonlarla emeklilere destek oluyor.

QNB Finansbank

QNB Finansbank aylık gelire bağlı olarak 4.800 ila 8.000 TL arasında değişen promosyonlar sunuyor ve kredi kartı kullanımında indirim avantajları da sağlıyor.

Akbank

Akbank SSK, Bağkur veya Emekli Sandığı emekli maaşını 1-31 Aralık 2023 tarihleri arasında taşıyan emeklilere 10.000 TL'ye varan promosyon imkanı sunuyor. Ayrıca, kampanya dönemi içinde Axess veya Wings kredi kartına tanımlanacak 5 yeni otomatik fatura ödeme talimatı için fatura başına 400 TL, toplamda 2.000 TL chip-para ile 12.000 TL ödül fırsatı da sunuluyor.

Yapı Kredi

Yapı Kredi'yi tercih eden emekliler 9.000 TL'ye varan emekli promosyonlarından faydalanabiliyorlar.

Yüksek maaş alanlara daha yüksek promosyon

Bankaların sunduğu promosyonlar, emeklilerin aylık gelirlerine bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Genel olarak, geliri yüksek olan emeklilere daha yüksek promosyonlar sunuluyor.

2024'te emekli maaşlarına zam

2024 yılında emekli maaşlarına zam yapılması bekleniyor. Bu zam, emeklilerin alacakları promosyon miktarlarını da etkileyecek.

Emekliler için yeni fırsatlar

2024 yılında emekliler için yeni fırsatlar da gündemde. Bunlardan biri, emeklilerin emeklilik ikramiyesine ek olarak, 120 ay boyunca her ay 1.500 TL ödeme yapılması. Bu ödeme, emeklilerin refah seviyesini artırmaya yönelik bir adım olarak değerlendiriliyor.

Emekliler için yeni düzenlemeler

2024 yılında emekliler için yeni düzenlemeler de hayata geçirilmesi bekleniyor. Bu düzenlemeler arasında, emeklilerin sağlık hizmetlerinden yararlanma koşullarının iyileştirilmesi, emeklilik yaş sınırının düşürülmesi ve emeklilere yönelik ek sosyal desteklerin artırılması yer alıyor.

2024 yılında emekliler için önemli değişiklikler ve avantajlar bekleniyor.

Editör: Kader GÜL