Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Kritik Açıklamalar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Kritik Açıklamalar

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'in, Senato Ödenek Komitesi'nde İsrail ve Ukrayna'ya yönelik 106 milyar dolarlık yardım paketi talebi için yapılan toplantıda, Gazze saldırıları nedeniyle protesto edildiği belirtiliyor. Blinken'ın konuşması sırasında

Ayrıca, bazı göstericilerin Blinken'ın arkasında kırmızıya boyadıkları ellerini havaya kaldırarak sessiz bir şekilde protestolarına devam ettiği ve ellerinde "Gazze’ye özgürlük" yazıları olduğu belirtiliyor. Haberde ayrıca, Blinken ve Savunma Bakanı Austin'in, Başkan Joe Biden yönetiminin İsrail ve Ukrayna'ya toplam 106 milyar dolarlık yardım talebi hakkında ifade verdikleri ve yasa dışı protesto yapan 12 kişinin tutuklandığı bilgisi veriliyor. Protestoların, savaş karşıtı CODEPINK grubuyla bağlantılı olduğu ve ABD'nin İsrail'e fon göndermeyi durdurmaya çağrıldığı belirtiliyor.

CODEPINK grubunun, bazı üyelerinin ellerini kırmızıya boyadığını ve bunun "kanı sembolize etmek için" yapıldığını doğruladığı ifade ediliyor. Blinken'ın açıklamasının sonunda protestocuları ve ifade edilen tutkuları takdir ettiği belirtiliyor.

Editör: Kader GÜL