Trabzonspor Kulübü'nün teknik direktörlük görevine Abdullah Avcı'yı getirdiğini ve bu kararın resmi olarak açıklandığını belirtiyor. Avcı, Başkan Ertuğrul Doğan ile yaptığı görüşmede hiçbir şart belirtmeden boş sözleşmeye imza atmıştır. Abdullah Avcı'nın Trabzonspor'a geri döndüğü belirtiliyor. Avcı, taraftarlar tarafından sevgi gösterileriyle karşılanmış ve basın mensuplarına kısa bir açıklama yapmıştır. Ayrıca, Abdullah Avcı'nın Trabzonspor'daki önceki döneminde elde ettiği başarılar ve istatistikler de verilmiştir.

Trabzonspor Kulübü, teknik direktörlük görevine Abdullah Avcı'nın getirildiğini resmen duyurdu. Kulüp tarafından yapılan açıklamada, Abdullah Avcı'nın Başkan Ertuğrul Doğan ile yaptığı görüşmede hiçbir şart belirtmeden boş sözleşmeye imza attığı belirtildi.

Taraftarium24 Türkiye - Portekiz Canlı Maç İzle! Taraftarium24 Canlı Maç İzleme Ekranı! Taraftarium24 Türkiye - Portekiz Canlı Maç İzle! Taraftarium24 Canlı Maç İzleme Ekranı!

Abdullah Avcı, Trabzonspor'un son şampiyon teknik direktörü olarak boş sözleşmeye imza atarak camiaya geri döndü. Bu karar, teknik direktör Nenad Bjelica ile yolların ayrılmasının ardından alındı.

Trabzonspor Kulübü, resmi sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımla, "Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı ile sözleşme imzaladık. Yönetim kurulumuzun oy birliğiyle aldığı karar sonucu Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı ile sözleşme imzalanmıştır. Kulübümüzde görev yaptığı ilk dönemde 1'i Lig ve 2'si Süper Kupa olmak üzere toplamda 3 kupa kazanan Avcı, Başkanımız Ertuğrul Doğan ile yaptığı görüşmede hiçbir şart belirtmeden boş sözleşmeye imza atmıştır. Bu anlaşmanın camiamıza, kulübümüze ve Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı'ya hayırlı olmasını temenni ederiz" ifadelerine yer verdi.

Abdullah Avcı, Trabzon'a İstanbul Havalimanı'ndan Türk Hava Yolları'na ait uçakla geldi. Havalimanında bir grup taraftar sevgi gösterileriyle karşıladı. Taraftarlar, çiçek verip kaşkol taktıkları Avcı için tezahüratlarda bulunurken "Dingin denizden Karadeniz'in dalgalı denizine tekrar hoş geldiniz" yazılı pankart açtı.

Avcı, basın mensuplarının soruları üzerine yaptığı kısa açıklamada, "Yeni gelmedim, geri geldim. 7 aylık bir süreç. Uçağa bindiğimden beri çok güzel duygular... Trabzonspor ne zaman çağırıyorsa Trabzon şehri ne zaman davet ediyorsa biz bulunmak istiyoruz. Bulunmak temel duygu, düşüncemiz. Ertuğrul Doğan'a, özellikle yönetim kuruluna nazik davet için teşekkür ediyorum. Bıraktığımız yerden daha iyisini yapabilmek için devam edeceğiz. Önümüzdeki hafta başında sohbet toplantımızı yapıp ekibimle yüksek enerji ile beraber start vereceğiz." şeklinde konuştu.

Avcı, kendisi için açılan pankarta ilişkin ise "Trabzonspor'a ilk imza attığım günden bu yana 10 Kasım'da 3 yıl olacak. Hep güzel duygular hissettirdiler, yaşadık. Sizlerin, taraftarın katkısıyla en iyisini yapmaya çalışacağız. Samimi duygular için teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Bordo-mavili takımın teknik adamı, açıklamasının ardından taraftarların sevgi gösterileri altında güçlükle kulüp aracına binerek Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'ne hareket etti. Avcı'nın bordo-mavili ekibin saat 18.00'de yapacağı antrenmanda yer alması bekleniyor.

Abdullah Avcı, daha önce Trabzonspor'un başında önemli başarılar elde etmiş bir isim olarak dikkat çekiyor. Trabzonspor, Avcı'nın yönetiminde 3 sezon boyunca 1'i Süper Lig, 2'si Süper Kupa olmak üzere toplamda 3 şampiyonluk yaşadı.

Ligdeki başarısına baktığımızda, Avcı döneminde Trabzonspor'un 92 lig karşılaşmasının 52'sini kazandığını, 27'sinde berabere kaldığını ve 13'ünde mağlup olduğunu görüyoruz. Avcı'nın ilk sezonunda takımı çıkışa geçirerek 2,03 puan ortalamasıyla sezonu tamamladığını ve şampiyonluk yaşadığını belirtmekte fayda var. Ayrıca, Abdullah Avcı'nın teknik direktörlüğünde Trabzonspor, 2021-2022 sezonunda 37 yıl aradan sonra Süper Lig şampiyonluğuna ulaşarak büyük bir başarıya imza atmıştı.

10 Mart 2023 tarihinde sözleşmesi feshedilen Avcı'nın tekrar bordo-mavili takımın başına geçmesi, camiada büyük bir sevinçle karşılandı.

Editör: Kader GÜL