MHP Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde hemşerilerine yaptığı açıklamada, adaylık konusundaki görüşlerini paylaştı.

Kurukız, açıklamasında, "Yerel seçimler yaklaşıyor, aday adayları gayet doğal olarak ortaya çıkacaktır. Bundan da en ufak bir rahatsızlık duymuyorum. Güzel değişen yenilenen ilçemizde belediye başkanlığı yapmak herkesin hakkıdır." dedi.

"Bu işler nasip kısmet işidir" diyen Kurukız, "Oyunlarla karalamalarla söylemlerle eylemlerle bu işler olmaz. Bir defa sahada iziniz tozunuz olacak. Rabbim nasip edecek adaylarda emek sarfetecek kısmetse de olacak." ifadelerini kullandı.

Cumhur İttifakı'nın aldığı kararlara saygılı olduğunu belirten Kurukız, şunları söyledi:

"Bizi ilgilendiren Cumhur ittifakıdır. Bilge Liderimiz ve Dünya Lideri ittifakların görüşülmesi için bir komisyon kurdular ve çalışmalar devam ediyor. Onlar ne karar alırlarsa ben Refik Kurukız olarak emirlerine amadeyim.

Türkiye için ya da Trabzon için ya da Şalpazarı için alınacak karara son derece saygılıyım. İlçem Şalpazarı içinse görevi başında belediye başkanı olarak eğer Ak Parti'ye bırakılırsa en ufak bir kırgınlığın küskünlüğüm olmaz. Aday kimse arkasında maddi manevi çalışırım. Aynı şekilde 2019 seçimlerinde AK Parti teşkilatı yanımda ve arkamda oldular ve ilçemize güzel hizmetleri birlikte yaptık."

Kurukız, "Eğer ittifak MHP'ye bırakılırsa da liderim, adayımızsın derlerse bunu onur ve şeref kabul eder, Allah'ın izniyle yine zaferle sonuçlanırız her iki teşkilatla birlikte. Şayet yine MHP'ye bırakılır ve aday gösterilmezsem de en ufak bir kırgınlığım olmaz. Adayımın arkasında maddi manevi çalışırım. Her iki teşkilata da düşen görev budur. Bu açıklamayı yapma gereği duydum çünkü oluşum dedi kodluları fısıldaşmaları duyulur oldu." dedi.

Kurukız, sözlerini şöyle sürdürdü:

📺 Fenerbahçe (FB) - Trabzonspor (TS) Canlı Maç İzle! Taraftarium24, Justin TV, Selçuk Sports Canlı Maç İzle! 📺 📺 Fenerbahçe (FB) - Trabzonspor (TS) Canlı Maç İzle! Taraftarium24, Justin TV, Selçuk Sports Canlı Maç İzle! 📺

"Kıymetli Ak Partili ve MHP'li dava arkadaşlarım, kıymetli Şalpazarı'lar bu ittifak 15 Temmuz'da ülke çıkarları için sokakta kuruldu, fakat sokakta bulunmadı. Bu vesile ile her iki liderin Türkiye ve dünya için düşündükleri sıkıntıları yaşadıkları Şalpazarı'ndan çok çok büyüktür. Lütfen onlara yük olmayalım, egolarımıza esir olmayalım.

Mesele Şalpazarı Belediye Başkanlığı değildir, mesele Türkiye'dir, mesele İslam dünyasının sorunlarıdır, mesele Turandır, mesele kızıl elmadır, mesele İlahi kelimetullah davasıdır. İttifak her ne karar alırsa başımın üstünde yeri vardır.

Liderime bağlıyım, liderimin izindeyim, liderimin baktığı yere bakarım, liderimin bastığı yere basarım. Kısaca Bilge Liderimin emrinde, teşkilatlarımın emrindeyim. Saygılarımla."

Editör: Kader GÜL