Ahmet Kaya’nın ağabeyi, değerli ressam ve müzisyen Mustafa Kaya, 14 Şubat’ta evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayata gözlerini yumdu. Mustafa Kaya'nın ölümü sanat camiasında büyük üzüntü yarattı. Kaya'nın cenazesi yarın Pendik Zeliha Hatun Camii’nde öğle namazına müteakiben kılınacak cenaze namazının ardından Yeni Şeyhli Mezarlığı’na defnedilecek.

Mustafa Kaya Kimdir?

Malatya doğumlu olan Mustafa Kaya, sanat hayatına müzikle başladı. 14 yaşında müziğe adım atan Kaya, kardeşi Ahmet Kaya’ya 9 yaşındayken bağlama çalmayı öğretti. Sanatçının müzik kariyerinde önemli bir yeri olan 6 kişilik Sümerbank Bağlama Ekibi’ni kurdu. Aynı zamanda üniversitelerde resim bölümlerinde dersler veren Mustafa Kaya'nın 3 müzik albümü bulunmaktadır. Ünlü şarkıcı Mustafa Ceceli'nin seslendirdiği "Yağmur Ağlıyor" şarkısının sözleri de Mustafa Kaya'ya aittir.Ahmet Kaya’nın Ağabeyi Mustafa Kaya

2026 NATO Zirvesi Türkiye'de 2026 NATO Zirvesi Türkiye'de

Sanat Camiasında Büyük Kayıp

Mustafa Kaya'nın ölümü sanat camiasında büyük bir boşluk yarattı. Sanatçının hem resimde hem de müzikte önemli eserlere imza attığı bilinmektedir. Ahmet Kaya'nın abisi olarak da bilinen Mustafa Kaya, sanatseverler tarafından büyük bir sevgi ve saygıyla anılacaktır.

Sanat dünyasında önemli bir yer edinen Mustafa Kaya'nın vefatıyla ilgili birçok sanatsever ve tanınmış isim sosyal medya üzerinden başsağlığı mesajları paylaştı. Kaya'nın dostları ve sevenleri, onun sanata ve müziğe olan katkılarını daima hatırlayacak ve özleyecektir.

Mustafa Kaya'nın ölümüyle Türkiye'de sanat camiası büyük bir değerini kaybetmiştir. Ahmet Kaya'nın abisi olarak tanınan Mustafa Kaya, sanatseverler tarafından büyük bir sevgi ve saygıyla anılmaya devam edecektir.

Editör: Kader GÜL