AK Parti Mamak Belediye Başkan adayı olarak görevlendirilen isim ise Asım Balcı. Peki, AK Parti Ankara Mamak Belediye Başkan adayı Asım Balcı kimdir? Bu makalede, Asım Balcı'nın kariyeri, eğitimi ve deneyimleri detaylı bir şekilde incelenecek.

Asım Balcı'nın İlk Yılları ve Eğitimi

1971 yılında Çorum Osmancık'ta doğan Asım Balcı, eğitimine Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde başladı ve 1992 yılında mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini ise ABD'deki University of Kentucky'de tamamladı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde araştırma görevlisi olarak doktora çalışmalarını 2002 yılında başarıyla tamamladı.

Akademik ve Kamu Hizmeti

Muğla Üniversitesi İİBF’de Yardımcı Doçent olarak görev yaptıktan sonra, 2003-2007 yıllarında Sağlık Bakanlığı'nda bakan danışmanı olarak ‘sağlıkta reform ve yeniden yapılandırma çalışmaları’ kapsamında önemli görevler üstlendi. Ardından, Selçuk Üniversitesi'nde öğretim üyesi olarak görev alarak, 2007-2010 yılları arasında Ulaştırma Bakanlığı TÜRKSAT’da e-Devlet kuruluş aşamasında kamu kurumlarının e-Devlet sistemine entegrasyonu, dijital dönüşüm ve içerik yönetimi konularında yöneticilik yaptı.

Stratejik Yönetim ve Proje Geliştirme

Asım Balcı, 2010-2013 yılları arasında Ankara Kalkınma Ajansı Kurucu Genel Sekreterliği görevini üstlendi. Bu dönemde, Ankara merkez ve ilçelerinde birçok projede rol alarak bölgesel gelişme, yenilikçilik, teknolojiye dayalı katma değeri yüksek ürün ve hizmet geliştirme ile kırsal kalkınma alanlarındaki çalışmalara destek verdi.

Kamu Kurumlarındaki Üst Düzey Görevler

2013 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevinde strateji geliştirme, inşaat-emlak ve Yeğitek’ten sorumlu müsteşar yardımcısı olarak çalıştı. Ardından, 2 Mayıs 2014-1 Aralık 2019 tarihleri arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olarak görev aldı. 2019 yerel seçimlerinde Ak Parti Altındağ Belediye Başkanı olarak %64.4 oy oranıyla seçilen Balcı, İngilizce bilgisi ve çok sayıda yayınlanmış bilimsel makale ve kitaplarıyla dikkat çekiyor.

CHP'nin Esenyurt'ta Ahmet Özer Aday Oldu! Ahmet Özer Kimdir? CHP'nin Esenyurt'ta Ahmet Özer Aday Oldu! Ahmet Özer Kimdir?

Asım Balcı'nın Güçlü Profili

AK Parti Mamak Belediye Başkan adayı Asım Balcı, kariyerindeki zengin deneyim ve akademik birikimiyle dikkat çekiyor. Kamu kurumlarında üst düzey görevlerde bulunmuş, stratejik yönetimde etkili olmuş ve kalkınma projelerine liderlik etmiştir. Bu nedenle, AK Parti Ankara Mamak Belediye Başkan adayı Asım Balcı, seçmenlere güçlü bir liderlik ve deneyim vadetmektedir.