3 Şubat 2024 tarihinde Fenerbahçe'nin sevilen başkanı Ali Koç, yüksek Divan Kurulu'nda gerçekleştirdiği konuşmada, Fenerbahçe başkanlığını bırakacağını ve seçimde aday olmayacağını duyurdu. Ancak, bu açıklama sadece kendi kararıyla sınırlı kalmadı; aynı zamanda Ali Koç'un Sadettin Saran'a olan destek açıklamalarıyla da dikkat çekti.Ali Koç'un Açıklamaları, Sadettin Saran'a Destek Ve Seçim Tutumu (2)

Sadettin Saran'ın Adaylığına Destek: Ali Koç'un Mert ve Şeffaf Yaklaşımı

Ali Koç, başkanlık için imza toplayan Sadettin Saran hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. Koç, Saran'a haksızlık yapıldığını belirterek, "Sayın Saran, benim bir dönem daha devam etmem gerektiğini söyledi. Ben de kendisine devam etmeyi düşünmediğimi söyledim. O yüzden aday olarak çıkmasının iyi olacağını söyledim. Kendisi her görüşmemizde aday olmam halinde çekileceğini söylüyor. Bu son derece mert ve şeffaf bir yaklaşımdır."

Başkan adayı olmak isteyenlere çağrıda bulunan Ali Koç, imza toplama sürecine dair şu açıklamalarda bulundu: "Başkan adayı olmak isteyenler imza toplamalı ve harekete geçmeli. Verebileceğimiz hukuki olarak her türlü bilgiyi vereceğiz. Tek adayımız şu an Sadettin Saran."Ali Koç'un Açıklamaları, Sadettin Saran'a Destek Ve Seçim Tutumu

Kimi Destekleyeceğini Açıklayan Ali Koç'un Net Tutumu

Ali Koç, açıklamalarında kimi destekleyeceklerine dair net bir tutum sergileyerek, "Kimseyi desteklemiyoruz. Adaylar çıksın, bu durum şampiyonluk yarışını etkilemez. Hem şampiyonluğa koşabiliriz, hem de demokrasi şölenimizi yaşatabiliriz. İmza toplandıysa, bizim bilgimiz çerçevesinde ve uygun gördüğümüz süreçte yapılmıştır. Saadettin Saran'a haksızlık etmeyin, bilgimiz vardı" şeklinde konuştu.

Kasımpaşa - Beşiktaş Canlı Maç İzle! Taraftarium24, Justin TV, Selçuk Sports Canlı Maç İzle! Kasımpaşa - Beşiktaş Canlı Maç İzle! Taraftarium24, Justin TV, Selçuk Sports Canlı Maç İzle!

Ali Koç'un açıklamaları, Fenerbahçe camiasında büyük yankı uyandırdı. Başkanın, Sadettin Saran'a verdiği destek ve açıkladığı net tutum, futbolseverlerin merakla beklediği seçim sürecine yeni bir boyut kazandırdı. Fenerbahçe'nin geleceğine dair bu önemli gelişmeleri takip etmeye devam edin.