İstanbul’dan memleketleri Çankırı’ya giden bir ailenin aracına Anadolu Otoyolu Düzce geçişinde cip çarptı. Kazada aynı aileden 3 kişi hayatını kaybetti, 1 yaşındaki bebek de hastaneye kaldırıldı.Anadolu Otoyolu'nda Otomobil Ile Cip Çarpıştı Bir Aile Hayatını Kaybetti!

Anadolu Otoyolu'nda Trajik Kaza

İstanbul’dan memleketleri Çankırı’ya giden Feride ve Ali Çırcır çifti, birlikte kızları Duygu ve 1 yaşındaki bebekleriyle seyahat ediyorlardı. Ancak, Anadolu Otoyolu Kaynaşlı Sarıçökek mevkiinde, Hakan Ç. idaresindeki Fiat marka otomobile, aynı istikamette seyir halinde olan İsmet K. idaresindeki Range Rover marka cip çarptı. Bu feci kaza sonucunda aynı aileden 3 kişi hayatını kaybetti, 1 yaşındaki bebek ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.Anadolu Otoyolu'nda Otomobil Ile Cip Çarpıştı Bir Aile Hayatını Kaybetti! (2)

İstanbul'un Barajlarındaki Doluluk Oranı Yüzde 70'in Altına Düştü İstanbul'un Barajlarındaki Doluluk Oranı Yüzde 70'in Altına Düştü

Aile Faciadan Nasıl Kurtuldu?

Kazadan sağ kurtulan 1 yaşındaki bebek, tedavi altına alındı ve durumu ciddiyetini koruyor. Diğer yandan, aile fertlerinden Feride Çırcır olay yerinde hayatını kaybederken, eşi Ali Çırcır ve kızları Duygu Çırcır Çelik de hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Bu acı olay, yakınları ve sevenlerinde büyük üzüntüye neden oldu.

Kazaya Sebep Olan Araçlar

Kazada, Fiat marka otomobilin hurdaya döndüğü, Range Rover marka cipin ise ciddi hasar aldığı belirtildi. Kazanın tam olarak nasıl gerçekleştiği henüz netlik kazanmazken, yetkililer olayla ilgili detaylı bir soruşturma başlattı.

Güvenli Sürüş Önemli!

Bu tür kazaların bir daha yaşanmaması için sürücülerin dikkatli olması ve güvenli sürüş kurallarına uyması büyük önem taşımaktadır. Trafik kurallarına uygun şekilde seyir halinde olmak, hız sınırlarına dikkat etmek ve araç kullanırken dikkatin dağılmaması gerekmektedir. Aksi halde, bu gibi trajik olaylar yaşanabilir.

Otomobil ile cip arasında yaşanan bu trajik kaza, ailenin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanmış, büyük bir üzüntüye sebep olmuştur. Trafik kurallarına uymak ve dikkatli sürüş yapmak, bu tür kazaların önüne geçebilir. Ancak, her şeyden önce insan hayatının her şeyden önemli olduğu unutulmamalıdır.

Editör: Kader GÜL