Ardahan'da AK Parti Gençlik Kolları tarafından düzenlenen "Filistin'e Destek" yürüyüşü, İsrail'in Gazze'ye saldırılarına karşı bir protesto olarak gerçekleştirildi. Yürüyüş, Postane Kavşağı'ndan başlayıp Milli Egemenlik Parkı'nda son buldu. Etkinliğe, sivil toplum kuruluşları da destek verdi.

Yürüyüş boyunca Türk ve Filistin bayrakları taşıyan vatandaşlar, İsrail'in Gazze'de gerçekleştirdiği saldırıları kınayarak tepki gösterdiler. Kongre Caddesi trafiğe kapatılarak başlayan yürüyüş sırasında, "Kahrolsun İsrail" ve "Filistin'e selam, direnişe devam" gibi sloganlar atıldı.

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Emre Karakoyun yaptığı basın açıklamasında, Filistin'de uzun yıllardır devam eden çatışmaların kronik bir hale geldiğini ve İsrail'in Gazze'ye saldırıları sonucunda birçok sivil can kaybının yaşandığını ifade etti. Karakoyun, İsrail'in Filistin'deki zulmünün küresel vicdanı derinden yaraladığını belirterek, "Filistin'de temel insan hakları hiçe sayılıyor ve insanlık onuru ayaklar altına alınıyor. Gazze'de İsrail'in her yaştan sivilin temel ihtiyaçlarını karşılamalarını engellemesi, zalim İsrail'in gaddarlıklarıdır. Ne yazık ki bazı insan hakları savunucuları bu konuda sessiz kalmış ve hatta bazıları İsrail'i desteklemiştir." dedi.

Otel İnşaatında Su Tankları Ateşe Verildi Otel İnşaatında Su Tankları Ateşe Verildi

Bu tür etkinliklerle Filistin'e destek veren topluluklar, uluslararası düzeyde Filistin halkının yaşadığı zorluklara dikkat çekmeye ve insani yardım faaliyetlerini desteklemeye devam ediyorlar. Filistin'deki çatışmaların sona ermesi ve bölgedeki barışın sağlanması umuduyla dünya genelinde bu tür etkinlikler artarak devam ediyor.

Editör: Çetin KEYDAL