Trendyol Süper Lig'in 13. haftasında RAMS Başakşehir ile Siltaş Yapı Pendikspor arasında oynanan karşılaşma, Başakşehir'in 4-1'lik üstünlüğüyle noktalandı.

Maça hızlı başlayan Başakşehir, 12. dakikada öne geçti. Opoku'nun derinlemesine pasında sağ kanatta defansın kontrol edemediği top, Dubois'nında müdahalesiyle Abeid'de kaldı. Ceza sahası sağ çaprazına kadar ilerleyen Abeid'in uzak köşeye vuruşunda meşin yuvarlak ağlarla buluştu: 1-0.

Pendikspor, 36. dakikada beraberliği yakaladı. Ceza sahası sol çaprazında defansın uzaklaştıramadığı topu Erencan Yardımcı yakın köşeden ağlarla buluşturdu: 1-1.

Bu arada karşılaşmanın 21. dakikasında sakatlanarak sedye ile oyun alanı dışına alınan yardımcı hakem Cemil Tunç'a sağlık ekipleri müdahale etti. Yaklaşık 7 dakika duraksayan oyun, dördüncü hakem Oğuzhan Çakır'ın yardımcı hakem olarak görev almasıyla tekrar başladı. Sakatlan Cemil Tunç da 4. hakem olarak görev yaptı.

İlk yarı 1-1 eşitlikle tamamlandı.

İkinci yarıya hızlı başlayan Başakşehir, 49. dakikada öne geçti. Deniz Türüç'ün derinlemesine pasında ceza sahası sağ çaprazında topla buluşan Piatek uzak köşeye doğru yerden sert bir şut çekti. Kaleci Erdem Canpolat'ın çeldiği topu penaltı noktası üzerinde Figueiredo tamamladı: 2-1.

Başakşehir, 59. dakikada iki farklı üstünlük yakaladı. Ceza sahası sol çaprazında topla buluşan Emirhan İlkhan, hemen gerisindeki Lima'ya pasını bıraktı. Bu oyuncunun ceza yayına yakın noktadan uzak köşeye doğru vuruşunda meşin yuvarlak ağlarla buluştu: 3-1.

Başakşehir, 63. dakikada farkı 3'e çıkardı. Sol kanattan Figueiredo'nun uzak köşeye ortasında Abeid kafayla topu müsait durumdaki Piatek'e gönderdi. Bu oyuncu vuruşunda meşin yuvarlağı ağlara gönderdi: 4-1.

Pendikspor, 74. dakikada gole yaklaştı. Erdem Özgenç'in derinlemesine pasıyla ceza sahasına yakın noktadan Berkay Sülüngöz'ün vuruşunda top direğin hemen üstünden auta gitti.

Mücadele RAMS Başakşehir'in 4-1'lik üstünlüğüyle sona erdi.

Maçın özeti:

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı Çeyrek Finalde Polonya ile Karşılaşacak Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı Çeyrek Finalde Polonya ile Karşılaşacak

Başakşehir, 12. dakikada Abeid'in golüyle öne geçti.
Pendikspor, 36. dakikada Erencan Yardımcı'nın golüyle beraberliği yakaladı.
Başakşehir, 49. dakikada Figueiredo'nun golüyle öne geçti.
Başakşehir, 59. dakikada Lima'nın golüyle iki farklı öne geçti.
Başakşehir, 63. dakikada Piatek'in golüyle farkı 3'e çıkardı.
Pendikspor, 74. dakikada Berkay Sülüngöz'ün vuruşuyla gole yaklaştı.
Mücadele Başakşehir'in 4-1'lik üstünlüğüyle sona erdi.
Maçtan notlar:

Maçın 21. dakikasında sakatlanan yardımcı hakem Cemil Tunç, sedye ile oyun alanı dışına alındı. Yaklaşık 7 dakika duraksayan oyun, dördüncü hakem Oğuzhan Çakır'ın yardımcı hakem olarak görev almasıyla tekrar başladı. Sakatlan Cemil Tunç da 4. hakem olarak görev yaptı.
Pendikspor, 36. dakikadaki beraberlik golünün ardından Başakşehir karşısında daha etkili bir futbol oynadı. Ancak Başakşehir, 49. dakikada öne geçmeyi başardı ve maçı da bu skorla kazandı.
Başakşehir, bu galibiyetle puanını 24'e yükseltti ve 10. sıraya yükseldi. Pendikspor ise puanını 12'de bıraktı ve 18. sırada kaldı.