Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası'nı anlamlı bir ziyaretle kutladı. Bu özel hafta dolayısıyla lösemi hastası Hatice Yeşilbağ'ı ziyaret eden Başkan Fadıloğlu, genç kızın sağlık durumu hakkında aileden bilgi aldı ve geçmiş olsun dileklerini iletti.

Deprem Bölgesinde Yeni GASMEK Binaları Hizmete Açıldı Deprem Bölgesinde Yeni GASMEK Binaları Hizmete Açıldı

Rıdvan Fadıloğlu'nun samimi ziyareti sırasında Hatice ve ailesine moral verdi. Başkan, Hatice ve kardeşleri için çeşitli hediyeler getirerek, onların yanında olmanın önemini vurguladı. Aynı zamanda Yeşilbağ ailesinin ihtiyaç ve sıkıntılarını da dinleyerek, yardım elini uzattı.

Başkan Fadıloğlu, ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, "2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası münasebetiyle bugün Hatice'yi ziyarete geldik. Öncelikle acil şifalar diliyorum. Fakat diğer taraftan da mutluyum, böyle bilinçli bir hasta olması münasebetiyle bütün kurallara riayet ederek aynı zamanda eğitimini de devam ettiriyor. Bu derdi veren, dermanını da verecek. Biz dua ediyoruz, bir an önce sağlığına kavuşması için. Bunun için gerekli olan önlemleri ve tedavileri zaten ailemiz takip ediyor. İnşallah en kısa sürede sağlığına kavuşacak, normal hayatına devam edecek. Tabii kardeşleriyle beraber eğitim hayatlarına devam ediyorlar. Başarılı bir eğitim-öğretim dönemi diliyorum. Bu tür günler aslında farkındalığı oluşturmak adına hafta etkinlikleri, gün etkinlikleri bunun için. Fakat toplumun bilinçlenmesi açısından bu özel günlerden herkesin haberdar olması açısından bu özel günler değerlendiriliyor. Ben, Hatice'nin şahsında tüm hastalarımıza acil şifalar diliyorum" şeklinde konuştu.

Hatice Yeşilbağ ise ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu belirterek, "Başkanımızın bugün beni ziyaret etmesinden dolayı öncelikle çok mutluyum. Başkanımızı çok seviyorum. Lösemili Çocuklar Haftası, özel bir hafta benim için. Böylesine anlamlı günlerde hatırlanmak, bizleri de çok mutlu ediyor. Çok zor günlerden geçiyoruz ama bir gün bu hastalığın geçeceğine inanıyorum" dedi.

Bu samimi ziyaret, hastaların moral bulmasına ve toplumun lösemi konusundaki farkındalığının artmasına katkı sağladı. Başkan Fadıloğlu'nun bu tür insana dokunan ziyaretleri, halk arasındaki sevgisini ve duyarlılığını bir kez daha gösterdi.

Editör: Çetin KEYDAL