Sağlık Bakanlığı Batman'a 124 doktor ataması yapacak. Bu atamaların 87'si Devlet Hizmet Yükümlülüğü kapsamında gerçekleştirilecekken, 37'si açıktan olacak. Daha önce 35 hekim atanmış olan Batman'a, bu yeni atamalarla birlikte toplamda 159 doktor katılacak.

Ak Parti Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile görüşerek bu atamaların gerçekleştirileceğini açıklamıştı. Atamaların Kasım veya en geç Aralık ayında yapılması planlanıyor.

Batmanlı vatandaşların talepleri doğrultusunda, özellikle sıkça ihtiyaç duyulan bölümlere doktor kontenjanları açılmış olup, bu atamaların şehre olumlu bir etki yapması bekleniyor.

Antalya'da Feci Kazada Anne, Baba ve Çocuk Hayatını Kaybetti Antalya'da Feci Kazada Anne, Baba ve Çocuk Hayatını Kaybetti

Ak Parti İl Başkanı Akif Gür, atamaların Batman'ın sağlık ihtiyaçlarını önemli ölçüde karşılayacağını belirtti. Toplamda 87 doktorun Devlet Hizmet Yükümlülüğü kapsamında atanacağını ve bununla birlikte açıktan 37 doktorun atanacağını açıkladı.

Batman'a hayırlı olsun!

Editör: Kader GÜL