Komandoların dağcılık gösterisi sunduğu töreni izleyen aileler, yeminin ardından çocuklarıyla bir araya geldi.

Yemin Törenine Yoğun Katılım

Isparta'da Terörizmle Mücadele Eğitim ve Tatbikat Merkezi Komutanlığı'nda düzenlenen törene Eğirdir Dağ Komando Okul Komutanı Tuğgeneral Ahmet Aşık, sözleşmeli erlerin aileleri, şehit aileleri, gaziler ve 1 lise ile 1 ortaokul olmak üzere 2 okuldan bir grup öğrenci katıldı.

Yemin ve Görev Başlangıcı

Sözleşmeli er adaylarının yemin töreni, alay sancağının tören alanında yerini alması ve erlerin geçit töreni ile başladı. Geçit töreninin ardından 169 sözleşmeli er adayı, silah ve bayrak üstüne el basarak yemin etti.

Vatan ve Bayrak Sevgisi

Piyade Sözleşmeli Er Furkan Yaman, yaptığı konuşmada, "Artık bayrak, vatan ve sancağımızın nöbet sırası bizde. Devraldığımız bu nöbette çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin temel dayanağı olan Atatürk ilke ve inkılaplarının sarsılmaz bekçileri olacağız." ifadelerini kullandı.

Görev Bilinci

Eğirdir Dağ Komando Okul Komutanı Tuğgeneral Ahmet Aşık, yemin töreninde yaptığı konuşmada, "Bu yemin ile sizler, milletimize sadakatle hizmet edeceğinizi, emirlere ve amirlerinize mutlak itaat edeceğinizi, ulusumuzun güvenine layık olacağınızı ve Atatürkçü düşünce sistemine gönülden bağlı kalacağınızı beyan ettiniz. Bu beyanın teminatı, şeref ve namustur." dedi.

Isparta'da Sahte Banka Görevlisi 100 Bin Lira Dolandırdı Isparta'da Sahte Banka Görevlisi 100 Bin Lira Dolandırdı

Onurlu Görev ve Karakter

Aşık, sözlerine şöyle devam etti: "Şeref ve namus, Türk ulusu için hava kadar, su kadar, toprak kadar kutsaldır, elzemdir. Komutanınız olarak sizlerin ettiğiniz yemine bağlı kalacağınıza, vazifeyi namus bilerek çalışacağınıza, parolanızın; vatan, bayrak ve şeref olacağına dürüstlük ve karakterden asla taviz vermeyeceğinize gönülden inanıyorum."

Görev Başlangıcı ve Gurur

Törende birliğe ilk katılan sözleşmeli er adayı Kaşif İslam Dedecan, yaş kütüğüne plaka çaktı ve komutan tarafından belgesi ile hediye takdim edildi. Tören, komandoların dağcılık ve bayrak gösterisi ile sona erdi.

Ailelerle Buluşma

Törenin ardından aileler, yemin eden çocukları ile bir araya geldi. Birlik yemekhanesinde askerler ve aileleri, karavanadan yemek yedi.

Bu olayın üzerinden geçen kısa süre içinde 169 sözleşmeli er adayının yemin etmesi ve görevlerine başlaması, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gücünü ve disiplinini bir kez daha gözler önüne serdi.

Editör: Kader GÜL