Milli Savunma Bakanlığı, bedelli askerlik başvurusu yapacak adaylara önemli bir uyarıda bulundu. Zamsız tarifeden yararlanmak isteyenler için son başvuru tarihi duyuruldu.

Temmuz Ayında Yeni Ücret Belirlemesi

Bedelli askerlik ücreti, Temmuz ayındaki memur maaşlarına gelecek zamla birlikte yeniden belirlenecek. Şu an 182.609,04 TL olan bedelli askerlik ücreti, yeni katsayı oranına göre artış gösterecek.

Milli Savunma Bakanlığı'nın Açıklaması

Milli Savunma Bakanlığı, konuya ilişkin bir açıklama yaptı. Bakanlık, "Bedelli askerlik hizmeti kapsamında geçerli olan bedel ve ek bedel tutarı, Askeralma Kanunu gereğince 01 Temmuz 2024 tarihi itibarıyla memur aylık katsayısına göre güncellenecektir" dedi. Mevcut bedel üzerinden bedelli askerlik hizmetine başvurmak isteyen adayların, 28 Haziran 2024 tarihine kadar başvuru ve ödeme işlemlerini tamamlamaları gerektiğini vurguladı.

Başvurular İçin Son Tarih: 28 Haziran 2024

Bakanlık, mevcut bedel üzerinden bedelli askerlik yapmak isteyenler için başvuru sürecinin önemine dikkat çekti. Başvuruların 28 Haziran 2024 tarihine kadar tamamlanması gerektiği belirtildi.

Kredi Notu Hakkında Bilinmesi Gerekenler Kredi Notu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bedelli askerlik ücreti hakkında detaylı bilgi ve güncel gelişmeler için Milli Savunma Bakanlığı'nın resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Editör: Kader GÜL