TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, Aksaray'da gerçekleşen ziyaretler sırasında Türkiye'nin zengin tarihine ve milli değerlerine vurgu yaptı. Akar, Türkiye'nin 2 bin 500 yılı aşkın bir tarihine sahip olduğunu belirtti ve Türk milletinin her zaman özgürlüğü, hürriyeti, medeniyeti taşıdığını vurguladı.

Sinan Ateş Suikastı Davasında Tahliye Kararı: 10 Sanık Serbest Bırakıldı Sinan Ateş Suikastı Davasında Tahliye Kararı: 10 Sanık Serbest Bırakıldı

Akar, Aksaray Valiliği'ni ziyaret ettikten sonra Aksaray Belediyesi tarafından Şehitler Müzesi'nin açılışına katıldı. Konuşmasında Türk milletinin zengin tarihine atıfta bulunan Akar, "2 bin 500 yılı aşan tarihimiz var, şanlı tarihimiz var. Bu şanlı tarihimiz özellikle İslam ile şereflendikten sonra yedi iklim üç kıtada daima insanlığı, kardeşliği, özgürlüğü, hürriyeti, medeniyeti taşımış bir milletin evlatları olarak her zaman ne diyoruz; 'Biz hür doğduk, hür yaşarız. Hangi çılgın bize zincir vuracakmış şaşarız' diyoruz." şeklinde konuştu.

Akar, Türk milletinin tarihi boyunca özgürlük ve hürriyeti ön planda tuttuğunu, bu nedenle de her zaman özgür ve bağımsız yaşamayı sürdürdüğünü ifade etti.

Şehit yakınlarının önemine vurgu yapan Akar, şehitlerin ve gazilerin Türk milletinin en değerli varlıkları olduğunu belirtti. Akar, onlara olan saygı ve vefa borcunu unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını ifade etti.

Ayrıca, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına da değinen Akar, bu tür saldırıların insanlık dışı olduğunu vurguladı ve İsrail'i kınadı. Türk milletinin tarihinde alçaklık olmadığını ve Mehmetçik'in teröristlere karşı yoğun bir mücadele verdiğini belirten Akar, terörle mücadelede etnik veya dini kökenlere bakılmadığını ve tüm milletin birlik ve beraberlik içinde olduğunu ifade etti.

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer de, Şehitler Müzesi'nin şehitlerin hatıralarını yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla açıldığını belirterek, şehit yakınlarının kıymetli olduğunu ve ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını ifade etti.

Hulusi Akar'ın bu ziyareti ve açıklamaları, Türk milletinin tarihi değerlerine ve milli birliğe vurgu yapması nedeniyle büyük önem taşıyor. Aynı zamanda İsrail'e yönelik tepkisi de Türk milletinin duyarlılığını yansıtıyor.

Editör: Seniha BESLER