Samsun'un İlkadım ilçesinde, gece saatlerinde meydana gelen trajik olayda, Belediyeevleri Ortaokulu'nda İngilizce öğretmeni olarak çalışan 43 yaşındaki Saadet Çay, boşanma sürecinde olduğu eşi Adem Çay tarafından göğsünden tabancayla vurularak öldürüldü. Çiftin ayrı yaşamaya başlamasının ardından Adem Çay, gece saatlerinde eşine 'intihar edip kendini öldüreceğini' belirten bir mesaj gönderdi. Saadet Çay, eşini kurtarmak için yanına bir erkek arkadaşını alarak Adem Çay'ın depo olarak kullandığı eve gitti.

Ancak tartışma, boşanmaları durumunda kime kalacağı konusunda anlaşmazlık yaşadıkları Atakum ilçesindeki yazlık evin konusuyla patlak verdi. Saadet Çay'ın erkek arkadaşı, silah sesini duyunca hemen dışarıya çıkarak bekçilerden yardım istedi. Polis ve bekçiler, eve girdiklerinde Saadet Çay'ın göğsünden vurulmuş cesedini buldu. Adem Çay ise olay yerinde gözaltına alındı.

82 Öğrencinin Zehirlendiği Olayda Yemek Firmasına Cezai İşlem 82 Öğrencinin Zehirlendiği Olayda Yemek Firmasına Cezai İşlem

Adem Çay'ın, geçmişte 'kasten yaralama', 'tehdit', 'yağma' gibi suçlardan 19 kaydının olduğu belirlendi. Olayla ilgili detaylı soruşturma devam ederken, toplumda büyük üzüntü ve infial yarattı. Saadet Çay'ın ani ve acı dolu ölümü, kadına yönelik şiddetin vahametini bir kez daha gözler önüne serdi ve toplumda bu konuda daha fazla farkındalık oluşturulması gerektiğini vurguladı.