İddialara göre, şüpheliler devlet kurumlarından ucuza araç aldıklarını söyleyerek mağdurları kandırmış ve 10 milyon liradan fazla para toplamış. 2020, 2021 ve 2022'de 79 mağdurun tespit edildiği soruşturma kapsamında Candan kardeşler, Onur Apaydın ve bir kişi daha gözaltına alındı. Timur Soykan'ın iddialarına göre, Candan kardeşler, sazan sarmalı yöntemiyle çalışan suç örgütünün mensupları olarak öne çıkıyor. Candan Kardeşler Gözaltına Alındı, Dolandırıcılık İddiaları (2)Şüphelilerin sağlık kontrolleri ve sorguları devam ediyor.Sosyal medya fenomenleri Bahar Candan ve Nihal Candan'ın, dolandırıcılık ve suç örgütü üyeliği iddialarıyla gözaltına alındığı belirtiliyor. İddialara göre, şüpheliler, Türkiye genelinde farklı devlet kurumlarından ihale yoluyla ucuza araç aldıklarını söyleyerek mağdurları kandırmışlar ve bu şekilde yaklaşık 10 milyon lira toplamışlar. Ancak, ihalede sorun olduğu gerekçesiyle mağdurlara geri ödeme yapmayarak herhangi bir araç teslimi yapmadıkları tespit edilmiş.

Zonguldak'ta Plajda Cinsel İlişki İddiası: Polis İnceleme Başlattı Zonguldak'ta Plajda Cinsel İlişki İddiası: Polis İnceleme Başlattı

Bahar ve Nihal Candan kardeşlerin yanı sıra, Onur Apaydın ve diğer bir kişinin daha gözaltına alındığı ve şüphelilerin çok sayıda suç kaydına sahip olduğu belirtiliyor. Ayrıca, daha önce yapılan operasyonlarda ortaya çıkan bilgilere göre, Candan kardeşlerin örgüt lideri Onur Apaydın'ın suç örgütünde yer aldığı ve mağdurlara otomobil satma vaadiyle dolandırıcılık yaptığı iddia ediliyor.Candan Kardeşler Gözaltına Alındı, Dolandırıcılık İddiaları (1)Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığının açıklamasına da yer verilmiş. Başsavcılık, 2020, 2021 ve 2022 yıllarında 79 mağdurun dolandırıldığını tespit ettiklerini belirterek, şüphelilerin suç örgütüne üye olma ve suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama suçlarından gözaltına alındığını ifade etmiş.

Bu olaylarla ilgili medya ve gazetelerde çıkan haberlere de atıfta bulunulmuş. Timur Soykan adlı bir yazarın Candan kardeşlerle ilgili sazan sarmalı yöntemiyle dolandıran bir suç örgütü mensubu oldukları yönündeki iddiaları gündeme getirdiği belirtilmiş.

Şüphelilerin sağlık kontrolünden geçirildiği ve sorgularının devam ettiği ifade edilmiş.

Editör: Kader GÜL