CHP'nin 38. Olağan Kurultayı büyük bir heyecanla tamamlandı. Genel başkanlık için yapılan seçimde Özgür Özel, 812 oy alarak CHP'nin yeni genel başkanı oldu. Rakibi Kemal Kılıçdaroğlu ise 536 oyda kaldı. Özgür Özel, zaferini ilan ettikten sonra salonda bir teşekkür konuşması yaptı.

Özel, konuşmasına Kılıçdaroğlu'na teşekkür ederek başladı ve bu önemli anı kutlayan tüm CHP üyelerine, belediyelere ve milletvekillerine teşekkür etti. Özel, CHP'nin 130 milletvekilinden oluşan güçlü bir ekibe sahip olduğunu vurgulayarak, "Bu salondan 130 milletvekilimizle el ele omuz omuza çıkıyorum. Salona il başkanlarımızla girdik. Bu salondan 81 il başkanımızla kol kola omuz omuza çıkıyorum. Başkanım müsaade ederse bin 366 delegemizi bana oy vermiş kabul ediyorum" dedi.

Ankara Hava Durumu Ankara İçin Bugün, Yarın ve 15 Günlük Hava Durumu Nasıl Olacak? 27 Nisan 2024 Ankara Hava Durumu Ankara İçin Bugün, Yarın ve 15 Günlük Hava Durumu Nasıl Olacak? 27 Nisan 2024

Özel, kırgınlık olmadan partililerin bir araya gelmesini söz verdi ve önümüzdeki dönemde Plan ve Bütçe Komisyonu'nda birlikte çalışacaklarını belirtti. Ayrıca, beş ay sonraki yerel seçimlere odaklanacaklarını ve bir zafer kazanmak için örgütlerinin seferberlik ilan edeceğini ifade etti.

Özel, deprem bölgeleri ve özellikle Hatay'a yardım etme sözü verirken, 81 il başkanıyla yarınki parti meclisi toplantısını düzenleyerek daha fazla ayrıntı paylaşacaklarını duyurdu.

Bu önemli gelişmeleri CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nda yaşanan sonuçları yansıtan bir haber olarak sunabiliriz.

Editör: Çetin KEYDAL