Özgür Özel'in CHP'nin yeni genel başkanı olmasıyla birlikte, parti içinde bir dizi önemli değişiklikler bekleniyor. Öncelikle, genel başkanlık devir teslimi gerçekleşecek. Özgür Özel, genel başkanlık mazbatasını aldıktan sonra önce eşi ile Kılıçdaroğlu ailesinin evine gidecek. Daha sonra, Kılıçdaroğlu-Özel çiftleri bir araya gelerek ev ziyareti yapacak ve ardından genel merkeze hareket edilerek devir teslim töreni gerçekleştirilecek.CHP'de Tarihi Değişim Özgür Özel'in Yeni Dönemi Başlıyor (1)Cumartesi günü, Özgür Özel yeni parti meclisini toplayacak ve parti meclisinde merkez yönetim kurulu, yani 'A Takımı' belirlenecek. Pazartesi günü ise ilk Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı yapılacak. Özel'in, seçim sürecinde genel başkan yardımcılarının görevlendirilmemesi eleştirisine yönelik olarak, MYK'da alanların artırılması bekleniyor.

Savunma politikaları genel başkan yardımcılığına, FETÖ'nün kumpas davasında beraat eden emekli Tümamiral Yankı Bağcıoğlu'nun getirilmesi gündemde. Dış Politika Uzmanı İlhan Uzgel'in dış politikadan sorumlu genel başkan yardımcısı olabileceği, hukuk ve seçim işlerine İzmir Milletvekili Deniz Yücel'in getirilebileceği konuşuluyor. Gökhan Zeybek'in de yerel yönetimlerden sorumlu genel başkanlık için adı öne çıkıyor.

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Ekonomi ve Güvenlik Konularında Önemli Açıklamalar AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Ekonomi ve Güvenlik Konularında Önemli Açıklamalar

Selin Sayek Böke'nin genel sekreter olması ve parti sözcülüğüne getirilmesi beklentiler arasında. Ancak son kararın parti meclisinde alınacağı vurgulanıyor.

Parti grup yönetiminde de değişiklikler bekleniyor. Özel milletvekili olduğu için bir grup başkanlığına gerek olmayacak. Murat Emir'in grup başkan vekili olacağı kulislerde konuşuluyor. Gelecek hafta salı günü de Özel'in ilk grup toplantısı yapması bekleniyor.

Editör: Kader GÜL