Cizre Hastanesi Acil Servisi Savaş Alanına Döndü

Şırnak: Tarihin İzleri, Doğanın Güzelliği ve Eğitim Fırsatlarıyla Dolu Bir Şehir Şırnak: Tarihin İzleri, Doğanın Güzelliği ve Eğitim Fırsatlarıyla Dolu Bir Şehir

Şırnak'ın Cizre ilçesinde, iki aile arasındaki sokak kavgası hastane acil servisinde devam etti. Cizre Hastanesi'nin acil servisi kavgalı aileler arasında savaş alanına döndü. Olay, Şah Mahallesi Sanayi Caddesi yakınlarında başladı. İddialara göre, sosyal medya üzerinden başlayan sözlü bir tartışma kısa sürede fiziksel bir kavgaya dönüştü. İki kişi arasında başladığı iddia edilen kavga, aile bireyleri ve akrabaları tarafından da katıldı, sokaklar savaş alanına döndü.

Çevik kuvvet ekiplerinin olaya müdahale etmesiyle dışarıda kontrol altına alınan kavganın yaralanan tarafları hastaneye sevk edildi. Ancak, hastane acil servisine gelen iki kavga taraftarı aile, burada yeniden bir araya geldi ve kavga yeniden başladı. Bu kavga, hastane içindeki poliklinik alanında gerçekleşti ve hastane personeli, hastane güvenliği ve polis ekipleri tarafından müdahale edildi.

Hastane içindeki kavga nedeniyle acil servisin ekipmanları zarar gördü ve hastaneye gelen diğer hastalar muayene olamadan geri dönmek zorunda kaldı. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Cizre'deki bu olay, sokak kavgalarının hastane ortamına sıçradığı ve sağlık personelinin de güvenliğini tehlikeye attığı bir örnek olarak dikkat çekiyor. Şiddetin hastane ortamına girmesi, hastaların tedavi süreçlerini de olumsuz etkileyebilir. Bu tür olayların önlenmesi ve hastane güvenliğinin sağlanması büyük önem taşımaktadır.

Editör: Çetin KEYDAL