İstanbul'da gerçekleştirilen "Kafes" operasyonu sonucunda Comanchero suç örgütüne mensup 42 şüpheli, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın koordinasyonuyla Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gözaltına alındı. Şüpheliler arasında suç işlemek için örgüt kurma, örgüte üye olma, uluslararası uyuşturucu madde ticareti ve suçtan elde edilen malvarlığını aklama gibi suçlamalarla operasyon düzenlendi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan yerleşkesindeki işlemleri tamamlanan 42 şüpheli, adliyeye sevk edildi. Operasyon, Türkiye'nin sınırları dışından gelen uyuşturucu madde trafiğini engellemeyi amaçlayan güvenlik güçlerinin kararlılığını yansıtıyor.

İstanbul'un Barajlarındaki Doluluk Oranı Yüzde 70'in Altına Düştü İstanbul'un Barajlarındaki Doluluk Oranı Yüzde 70'in Altına Düştü

Bu operasyon, Türk emniyet güçlerinin suç örgütleriyle mücadeledeki kararlılığını göstermekle birlikte, ulusal ve uluslararası düzeyde organize suçlarla mücadeledeki işbirliğini de vurguluyor. Comanchero suç örgütünün çökertilmesi, toplumun güvenliğini ve kamu düzenini koruma amacı taşıyan güvenlik birimlerinin özverili çalışmalarının bir sonucudur. Suç örgütlerine yönelik bu tür operasyonlar, suçların önlenmesi ve suçluların adalete teslim edilmesi açısından kritik bir rol oynamaktadır.

Editör: Seniha BESLER