Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e karşı sert bir dil kullanarak, "Özgür efendinin genel başkanlık macerası daha başlamadan vesayet gölgesi altında bitmeye yüz tuttu. Bu seçimlerde elde edeceğimiz zaferle aynı zamanda Özgür efendiyi de özgürleştireceğiz" dedi.

Erdoğan'ın Açıklamaları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin 26 ildeki Belediye Başkan Adayını açıkladığı Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen aday tanıtım toplantısında, Özgür Özel'e yönelik sert eleştirilerde bulundu. İşte Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Özgür Efendinin Genel Başkanlık Macerası

Erdoğan, Özgür efendinin genel başkanlık macerasının vesayet gölgesi altında başlamadan bitmeye yüz tuttuğunu belirterek, 31 Mart seçimlerinde elde edilecek zaferle birlikte Özgür efendiyi de özgürleştireceklerini ifade etti.

CHP'nin Durumu

Erdoğan, CHP'nin uzun bir süredir siyaseten iflas etmiş durumda olduğunu dile getirerek, partinin millete umut veremediğini ve proje, vizyon açısından boş olduğunu savundu. Ayrıca CHP'nin Türkiye düşmanlarına kuyruk olmasıyla ilgili üzüntüsünü dile getirdi.

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Ekonomi ve Güvenlik Konularında Önemli Açıklamalar AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Ekonomi ve Güvenlik Konularında Önemli Açıklamalar

Özgür Efendiye Çağrı

Özgür efendinin, teröristlere ve destekçilerine sahip çıkarak siyaset yaptığını iddia eden Erdoğan, Özgür efendinin önce bu tutumdan vazgeçmesi gerektiğini belirtti. Aksi takdirde, milletin Özgür efendiyi diğer siyasetçiler gibi unutabileceğini ve gerekenin yapılacağını ifade etti.

Özellikle CHP'nin Türkiye düşmanlarına kuyruk olması ve Özgür efendinin tutumlarına yönelik eleştiriler, kamuoyunda dikkat çekiyor. 31 Mart seçimlerinin, sadece belediyecilik anlamında değil, aynı zamanda siyasi dinamikleri de değiştirebileceği bir döneme işaret ediyor. Bu süreçte CHP'nin nasıl bir tavır sergileyeceği ve Özgür efendinin nasıl bir yanıt vereceği merakla bekleniyor. Türk siyaseti, önemli bir seçim atmosferine doğru hızla ilerliyor.

Editör: Kader GÜL