Bu kararlara göre, çeşitli bakanlıklar ve kamu kurumlarındaki üst düzey yöneticiler görevden alınarak yerlerine yeni atamalar yapıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Atamaları

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nda Sanayi Genel Müdür Yardımcıları Ali Murat Sürekli, Ömer Bilen ve Serkan Çelik görevden alındı. Boşalan pozisyonlara Elif Tuğçe Çınar, Ümit Yasin Güven ve İsmail Musab Gülaçar atandı.

Son Dakika: İstanbul'da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde Alarm! Son Dakika: İstanbul'da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde Alarm!

Üniversitelere Rektör Atamaları

Yedi üniversiteye rektör ataması gerçekleştirildi. Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan, Başkent Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Hakan Özkardeş, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Zafer Asım Kaplancıklı, İstanbul Atlas Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ersoy Kocabıcak, İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mustafa Ege Yazgan, İstanbul Galata Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Şeyma Aydınoğlu ve İstanbul Rumeli Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mustafa Kara atandı.

Adli Tıp Kurumu Atamaları

Adli Tıp Kurumu Başkan Yardımcılığına Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Yusuf Atan atandı. Adli Tıp Kurumu Birinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Kardiyoloji Üyeliğine Doç. Dr. Yalçın Avcı, Yedinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Adli Tıp Üyeliğine Uzm. Dr. Mustafa Bilal Ceylan, Yedinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Göz Hastalıkları Üyeliğine ise İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Akif Özdamar atandı.

Kentsel Dönüşüm Başkanlığı Atamaları

Kentsel Dönüşüm Başkanlığı'na Hakkı Alp atandı. Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğü'ne Bedri Sinan Gül, Marmara Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğü'ne ise Sezayi Köse getirildi.

Dışişleri Bakanlığı Atamaları

Libya Devleti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği'ne Güven Begeç, Birleşmiş Milletler Cenevre Ofisi nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi Temsilciliği'ne Dışişleri Bakan Yardımcısı Burak Akçapar görevlendirildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Atamaları

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü'ne Taner Beyoğlu, Kültür ve Turizm Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne ise Muharrem Eliş atandı.

Bu kararlar, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi ve ilgili kurumlar tarafından uygulamaya konuldu. Bu atama ve görevden alma kararlarının, kurumların işleyişinde nasıl bir değişim yaratacağı ise zamanla görülecektir.

Editör: Kader GÜL