Konya'da meydana gelen trafik kazası, şehrin Karatay ilçesinde Doğuş Mahallesi Fetih Caddesi'nde saat 22.00 sularında gerçekleşti. Kaza, bir kadının caddeyi karşıya geçmeye çalışırken bir otomobilin çarpması sonucu meydana geldi. Olayın detaylarına göre, H.S.D. isimli 43 yaşındaki kadın, yolun karşısına geçmek isterken M.Ö. (27) tarafından kullanılan 07 BKP XX plakalı otomobil tarafından çarpıldı.

Çarpmanın etkisiyle H.S.D., caddenin ortasından savruldu ve acil yardım ekipleri tarafından olay yerine çağrıldı. Sağlık personeli ve polis ekipleri kısa sürede olay yerine ulaştı. Yaralı kadın, hızlı bir şekilde ambulansla Konya Şehir Hastanesi'ne taşındı. Neyse ki, H.S.D.'nin sağlık durumu iyi olduğu belirtildi.

Irak ve Suriye Sınırlarında Terörle Mücadele: 17 Terörist Etkisiz Hale Getirildi Irak ve Suriye Sınırlarında Terörle Mücadele: 17 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Kaza sonrasında otomobil sürücüsü, ifadesini almak üzere polis karakoluna götürüldü. Kaza anının tamamı ise çevredeki bir iş yerinin güvenlik kamerasına kaydedildi. Bu görüntülerde, kadının caddeyi geçmeye çalışırken otomobilin çarpma anı ve ardından savrulması açıkça görülüyor.

Kaza, yerel yetkililer tarafından soruşturma başlatıldı. İncelenen güvenlik kamera görüntüleri, olayın ayrıntıları hakkında daha fazla bilgi sağlayacak. Kazanın neden meydana geldiği ve her iki tarafın da ifadeleri, soruşturmanın seyrini belirleyecek faktörler olarak öne çıkıyor. Kazanın sonucunda yaralanan kadının tedavi süreci ise yakından takip ediliyor.

Editör: Seniha BESLER