Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin "kara para aklama", "vergi kaçırma" ve "örgüt kurma" suçlamalarıyla tutuklandığını ve toplamda 12 kişinin tutuklandığını belirtiyor. Habere göre, Polat çifti aylık gelirlerini 150-200 bin lira olarak beyan etmişler. Dilan Polat, şirketlerin para giriş çıkışlarıyla eşi Engin Polat'ın ve muhasebecilerinin ilgilendiğini söyleyerek sadece reklam yüzü olduğunu öne sürmüş. Engin Polat ise "kara para aklama" iddialarını reddetmiş ve paraları biriktirdiklerini, emek verdiklerini ifade etmiş.

Haberde, Engin Polat'ın babası Sezgin Polat'ın avukatların her şeyi ayarladığını öne sürdüğü belirtiliyor. Savcılığın tutuklama talebiyle hazırladığı sevk yazısında, şüpheli Ahmet Gün'ün Dilan Polat'a ait firmaya mal alışverişi yapmadan önce para gönderdiği ve sahte fatura düzenlediği iddialarına yer veriliyor.

Erdoğan NATO Zirvesi İçin Washington'da: Sokaklar Trafiğe Kapatıldı Erdoğan NATO Zirvesi İçin Washington'da: Sokaklar Trafiğe Kapatıldı

Dilan Polat'ın hakimlikte sorguda bir ara baygınlık geçirdiği ve sağlık kontrolünde durumunun iyi olduğu belirtiliyor. Hakimlik, Dilan ve Engin Polat ile Sıla Doğu'nun da aralarında bulunduğu 12 kişinin tutuklanmasına karar vermiş. Haberde ayrıca, Dilan Polat'ın kararın açıklanmasıyla "Oğlum sana kim bakacak." diye bağırdığı ve 6 kişinin ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı ifade ediliyor.

Tutuklananlar cezaevine gönderilmiş, Dilan Polat ve kardeşi Sıla Doğu Bayrampaşa Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Silivri'de bulunan Marmara Cezaevi'ne getirilmiş.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Engin Polat ve Dilan Polat'ın da aralarında bulunduğu şüphelilerle ilgili başlatılan soruşturma ise "Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet" suçlarından devam ediyor.

Editör: Kader GÜL