Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen toplantıda mevcut belediye başkanı Şahin Şerifoğulları, tekrar aday gösterilerek Elazığ Belediye Başkan adayı oldu. İşte, Elazığ Belediye Başkan adayı Şahin Şerifoğulları hakkında merak edilenler...
Şahin Şerifoğulları: Kökleriyle Elazığ'ın Bağını Sıkıca Tutuyor
Şahin Şerifoğulları Kimdir?
1980 yılında Elazığ'da doğan Şahin Şerifoğulları, ilkokuldan liseye kadar olan eğitimini memleketi Elazığ'da tamamladı. Elazığ İmam Hatip Lisesi mezuniyetinin ardından, Fırat Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünden mezun oldu. Ayrıca, Ahmet Yesevi Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümü'nde Yüksek Lisans eğitimi aldı.
Deneyim ve Liderlikte Zirve: Şahin Şerifoğulları'nın Kariyeri
BOTAŞ Genel Müdürlüğü'nde 3 yıl süreyle uzman olarak görev alan Şerifoğulları, aile şirketinde akaryakıt istasyonları, inşaat ve güneş enerjisi sektörlerinde yöneticilik yaptı. 2010 yılında Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı'na seçilen Şahin Şerifoğulları, bu görevini 2018'e kadar sürdürerek Elazığ'daki spor kulüplerine önemli destekler sağladı.
Siyasi Arenada Başarı: Milletvekili Adaylığı ve Belediye Başkanlığı
2018 genel seçimlerinde AK Parti Genel Merkezi tarafından Elazığ 5. Sıra milletvekili adayı gösterilen Şerifoğulları, 2019 yerel seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayıyla Elazığ Belediye Başkan adayı oldu. Seçim sonucunda Elazığ halkının büyük teveccühüyle Belediye Başkanı seçilen Şahin Şerifoğulları, evli ve 3 çocuk babasıdır.