Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız ve beraberindeki heyet, 10 Kasım öncesi Anıtkabir'i ziyaret etti. Atatürk'ün ölümünün 85. yıl dönümü ve Atatürk Haftası nedeniyle gerçekleştirilen ziyarette, Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız başkanlığında üst düzey emniyet yetkilileri yer aldı. Heyet, Aslanlı Yol'dan yürüyerek Anıtkabir'e geldi. Mozole önünde saygı duruşunda bulunan Ayyıldız ve beraberindekiler, daha sonra Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı. Emniyet Genel Müdürü Ayyıldız, özel defteri imzalarken şunları kaydetti:

Dolu ve Şiddetli Sağanak Ankara Sel Altında Kaldı! Dolu ve Şiddetli Sağanak Ankara Sel Altında Kaldı!

"İstiklal mücadelemizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk; İlham ve kuvvet kaynağını milletin kendisi görerek bağımsızlık mücadelemize ettiğiniz rehberlikle kurduğunuz ve en değerli emanetiniz olan Türkiye Cumhuriyetimizi yüceltme ve yükseltme azim ve kararlılığındayız. Emniyet Teşkilatı olarak, dünyanın saygın teşkilatları arasındaki yerimizi sağlamlaştırma, teknik ve beşeri kapasitemizi güçlendirerek iç ve dış güvenliğimize yönelik tehditleri ortadan kaldırma ve elbette 85 milyonun huzur ve güvenliğini sağlama noktasında büyük bir gayret ortaya koymaktayız. Ortaya koyduğumuz bu gayret neticesinde elde ettiğimiz başarılar ve bölge ülkelerine güvenlik ihraç eden misyonumuz bizleri gururlandırmakta ve asil milletimizin övgü ve sevgisine layık olma noktasında daha da cesaretlendirmektedir. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında tüm güvenlik başlıklarında daha etkin bir mücadele ortaya koyacak, ilelebet payidar kalma kararlılığımızı sürdüreceğiz. Devletimiz ve milletimize yüksek sadakatle hizmet edeceğimizi bir kez daha ifade ederken, şahsınızı ve istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet ve minnetle yâd ediyoruz. Ruhunuz şad olsun."

Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız ve beraberindeki heyet, Atatürk ve istiklal mücadelesinin kahramanlarını minnetle yâd ederek, "Ruhunuz şad olsun" dedi.

Editör: Seniha BESLER