Coğrafyanın bayrağının daima dalgalanması için emek verenlere teşekkür etti.

Erdoğan, Türkiye'nin büyük bir millet ve devlet olduğunu belirtti ve sadece kendi sınırlarında değil, coğrafyanın dört bir yanında mazlumların dertleriyle dertlendiklerini vurguladı.

Gezi Direnişi'nin ardından yaşananları hatırlatarak, milletin bu zor zamanlardan aldığı derslerin unutulmaması gerektiğini ifade etti.

AK Parti'de Toplu İstifalar, AK Parti'de Değişim Rüzgarları AK Parti'de Toplu İstifalar, AK Parti'de Değişim Rüzgarları

Erdoğan, Gazze'nin de vatan topraklarının ayrılmaz bir parçası olduğunu belirtti ve bu topraklardan ayrılmanın yanı sıra zihinsel olarak da koparılmaya çalışıldığını söyledi.

Türkiye'nin tarih, kültür, coğrafya ve medeniyet açısından büyük bir devlet olduğunu ve bu nedenle sürekli tehdit altında olduğunu belirtti.

Erdoğan, Hamas'ı terör örgütü olarak nitelendirmeyerek İsrail'in rahatsız olduğunu belirtti ve galip olanın sadece Allah olduğuna inandıklarını ifade etti.

Zulme karşı her zaman mazlumun yanında olduklarını vurgulayan Erdoğan, Batı'nın bu durumu değiştirmeye çalıştığını ancak milletin dimdik ayakta olduğunu ifade etti.

Erdoğan, Gazze'deki katliamın sorumlusunun Batı olduğunu belirterek, bu olayı savaş suçu olarak dünyaya ilan edeceklerini ve İsrail'i savaş suçlusu olarak tanıtacaklarını söyledi.

Gazzeli halkın evini terk etmeme kararlılığını selamlayarak konuşmasını tamamladı.

Editör: Kader GÜL