Türkiye Buz Pateni Federasyonu'nun 2023-2024 sezonunda yer alan Short Track Türkiye Federasyon Kupası 1-2 yarışması, Erzurum Yakutiye 3000'lik Buz Hokeyi Salonu'nda başladı. Ankara, Erzurum, Samsun, Bursa, Kars, Ardahan ve Kocaeli illerinden 46 kulüp ve 3 ferdi bölgeden toplamda 194 sporcu, Men/Women, Junior C, Junior D, Junior E, Junior F, Junior G kategorilerinde yarıştı. 9 Kasım 2023 tarihinde başlayan yarışmalar 12 Kasım 2023 tarihinde madalya töreni ile sona erecek.

Yarışma 9 Kasım'da Junior D 1000M kadınlar kategorisi ile başladı ve 2000M karışık bayrak takımı kategorisi yarışları ile devam etti. 4 gün sürecek olan yarışlar, 12 Kasım'da saat 14:30'da madalya töreni ile tamamlanacak. 8-10 Kasım tarihlerinde Men/Women, Junior C ve Junior D kategorileri yarışırken, 11-12 Kasım'da Junior E, Junior F ve Junior G kategorileri yarışacaklar. Yarışmanın 2. günü olan 10 Kasım'da Atatürk'ü Anma töreni düzenlenecek ve yarışmalar saat 10:00'da başlayacak. Men/Women, Junior C ve Junior D kategorileri için yarışma sonrası madalya töreni düzenlenecek.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Kim Oldu? Erzurum Büyükşehir Başkanı Hangi Partiden? Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Kim Oldu? Erzurum Büyükşehir Başkanı Hangi Partiden?

Short Track Türkiye Federasyon Kupası, buz pateni sporuna ilgiyi artırmayı ve yeni yetenekleri teşvik etmeyi amaçlayan önemli bir organizasyon olarak dikkat çekiyor.

Sezonun ilk yarışmaları büyük bir heyecanla başladı ve sporcular yeteneklerini sergileyerek kupa için rekabet etmeye devam edecekler. Erzurum'da düzenlenen bu etkinlik, kış sporlarının Türkiye'de giderek daha fazla popüler hale geldiğini gösteriyor.

Editör: Seniha BESLER