Erzurum'da Binlerce Kişi "Özgür Kudüs" İçin Yürüdü

Erzurum Sivil Toplum Platformu tarafından organize edilen "Özgür Kudüs" etkinliği kapsamında binlerce Erzurumlu, İsrail'in Gazze'deki saldırılarına karşı büyük bir protesto yürüyüşü gerçekleştirdi. Ülke genelinde artan İsrail'e karşı tepkiler bu etkinlikle Erzurum'da da yankı buldu.

Narmanlı Camii'nde kılınan cuma namazının ardından gıyabi cenaze namazı okundu ve bu ibadet sonrasında binlerce Erzurumlu, Cumhuriyet Caddesi üzerinde toplandı. Buradan başlayan yürüyüş, İsrail'in Filistin'deki saldırılarını sert bir biçimde protesto etti.

Erzurum Hava Durumu Erzurum İçin Bugün, Yarın ve 15 Günlük Hava Durumu Nasıl Olacak? 27 Nisan 2024 Erzurum Hava Durumu Erzurum İçin Bugün, Yarın ve 15 Günlük Hava Durumu Nasıl Olacak? 27 Nisan 2024

Kent Meydanı'nda bir araya gelen vatandaşlar, okunan Kur'an-ı Kerim tilaveti sonrasında İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına karşı çeşitli sloganlar eşliğinde tepkilerini dile getirdi. Erzurum Sivil Toplum Platformu adına konuşma yapan Abdulkerim Kavaz, Gazze'de yaşanan acıların ve insanlık suçlarının bir an önce sona ermesini istedi. Katliamların son bulması ve Filistin halkının özgürlüğüne kavuşması için uluslararası toplumun bir an önce harekete geçmesi gerektiğini vurguladı.

Protesto yürüyüşüne, AK Parti İl Başkanı İbrahim Küçükoğlu, belediye başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Bu etkinlik, İsrail'in Gazze'de yürüttüğü saldırılara karşı Erzurum toplumunun duyarlılığını gösteriyor ve Kudüs'ün özgürlüğüne verilen destek açıkça ifade ediliyor. İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına karşı tepkiler artarak devam ediyor.

Editör: Seniha BESLER