Hem yerel halk hem de yıkanıyor bu özel maden suyunu elde etmek için çeşmeye akın ediyor. Bidonlarını yanlarında getirip dolduran insanlar pazarlarda satılan maden sularına bin basan bu doğal lezzeti tercih ediyorlar.

Keşfetmeye Değer: Antalya'nın Gözde Turistik Yeri Düden Şelalesi Keşfetmeye Değer: Antalya'nın Gözde Turistik Yeri Düden Şelalesi

10 Kilometre Uzaklıktaki Dağlardan Geliyor

Eskişehir Mihalgazi'de yaşayan bu özel çeşmenin şifalı olduğu ve bu nedenle buraya akın ediyorlar. 25 yıldır aktif olan bilinen bu doğal maden suyu bölgenin birçok insanı için vazgeçilmez bir durak haline gelmiş durumda. Su yaklaşık 10 kilometre uzaklıktaki dağlardan geliyor ve hem içme suyu olarak hem de sağlık amaçlı kullanılıyor. Çeşmeden maden suyu almak için gelen insanlar suyun doğal ve şifalı olduğunu vurguluyorlar. Her gün birçok insan bu özel maden suyunun tadına bakıp bidonlarını doldurarak ayrılıyorlar.

Eskişehir Mihalgazi'de Şifalı Maden Suyu

Tam Bir Şifalı Su

Bölgeye gelen bir vatandaş Bu su burada yaklaşık 20 25 yıldır akıyor. Hakiki bir maden suyu ve doğal. İçilebilir maden suyu yazdığı ve şifalı olduğu biliniyor. Piyasalarda satılanlarla hiçbir benzerliği yok tamamen doğal şeklinde bir açıklama yapıyor. Eskişehirli bir başka vatandaş ise Bu suyu yıllardır içiyoruz. Herkesin özel bir tadı olduğunu gösteriyordu. Belki de her şeyde olduğu gibi eski tadı bulmak zor olabilir ama şifalı olmasıyla ün kazanmış durumda. Hangi hastalıklara şifa olduğu henüz bilinmiyor.

Halen Akan Çeşme Yine Birçok İnsana Hizmet Ediyor

İnsanlar burada gelirler ve hatta eskiden çadırlarla kamp kurarlardı. Şimdi köyler boşaldı. Çeşme hala şifalı su arayanları kendine çekiyor şeklinde köylü yorum yapıyor. Bu özel doğal maden suyu bölgenin kültürel ve doğal zenginliklerinden biri olarak öne çıkıyor ve hem sağlık hem de lezzet arayanları cezbetmeye devam ediyor. Geçmişe özlem he yede var ama bu çeşme geçmişten bu güne hep aynı tat ile su vermeye devam ediyor. Sevilen su köylüler tarafından ülkeye tanıtılıyor.