Melikgazi Kayseri Basketbol, Euro Cup Women F Grubu'ndaki dördüncü maçında Yunanistan ekibi Olympiakos'u 95-73 mağlup ederek önemli bir zafer kazandı. Maç, Barış ve Dostluk Spor Salonu'nda oynandı ve hakemler Ewa Matuszewska, Laure Coanus, ve Gonzalez Sanchez yönetiminde gerçekleşti.

Olympiakos'un kadrosunda Ziomara Morrison, Brooque Williams, Anna Spyridopoulou, Angeliki Nikolopoulou, Zafeirenia Karlafti, Kristine Vitola, Eleanna Christinaki, Eugenia Kallatou ve Amanda Kantzy gibi yetenekli oyuncular bulunuyordu. Karşılarında ise Melikgazi Kayseri Basketbol, Claudia Cuic, Aaryn Ellenberg Wiley, Merve Arı, Ayşegül Günay Aladağ, Gintare Petronyte, Damla Gezgin, Nazlı Bircan Gökdemir ve Joyner Holmes gibi deneyimli isimlerle sahaya çıktı.

YAZAR SPOR: Sporda Gelişmeler, Maçlar ve Transferler YAZAR SPOR: Sporda Gelişmeler, Maçlar ve Transferler

Maçın periyotlarına bakıldığında, ilk periyodu Olympiakos 22-13 önde tamamladı. Ancak Melikgazi Kayseri Basketbol, devreye 45-38 önde girmeyi başardı. Üçüncü periyotta da üstünlüğünü sürdüren Melikgazi Kayseri, sonuçta 95-73'lük skorla galip ayrıldı.

Claudia Cuic 23 sayıyla Melikgazi Kayseri'nin en skorer oyuncusu olurken, Aaryn Ellenberg Wiley 30 sayıyla büyük bir performans sergiledi. Melikgazi Kayseri Basketbol, gruptaki ikinci galibiyetini alarak Euro Cup Women F Grubu'nda ilerlemeye devam ediyor.

Bu galibiyetle Melikgazi Kayseri Basketbol, Euro Cup Women F Grubu'nda başarılı bir çıkış yakaladı. Takım, gelecek maçlarda da aynı performansı sergilemeyi hedefliyor. Olayın detaylarına dair tahkikatın ise devam ettiği bilgisine ulaşıldı.

Editör: Çetin KEYDAL