İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, evlenecek çiftlere müjdeli bir haber verdi. İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, evlilik desteğinin artırıldığını duyurdu. Bu destek, daha önce 7 bin TL olan miktarı 15 bin TL'ye çıkararak evlenmeyi düşünen çiftlere büyük bir kolaylık sağlıyor.Evlenecekler İçin İmamoğlu Müjdesi! 15 Bin Tl Hibeden Yararlanın!

Hibeden faydalanmak için eşlerden birinin İstanbul'da ikamet etmesi, TC vatandaşı olması, her bir eşin 18 yaşından büyük olması ve nikah tarihinin başvuru tarihinden en fazla 90 gün sonra olması gibi şartlar aranmaktadır. Başvurular, İstanbulsenin uygulaması, İBB'nin resmi web sitesi veya alo 153 üzerinden yapılabilmektedir. Bu destek, evlenmeyi düşünen çiftler için önemli bir fırsat sunmaktadır.Evlenecekler İçin İmamoğlu Müjdesi! 15 Bin Tl Hibeden Yararlanın! (2)

Asgari Ücret ve Emeklilere Yeni Dönem: İşte Bakan Işıkhan'ın Açıklamaları! Asgari Ücret ve Emeklilere Yeni Dönem: İşte Bakan Işıkhan'ın Açıklamaları!

Evlenecek çiftler için sunulan bu destek hibedir, yani geri ödenmesi gerekmez. Bu destekten faydalanmak için belirli şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Eşlerden birinin İstanbul'da ikamet etmesi, TC vatandaşı olması, her bir eşin 18 yaşından büyük olması ve nikah tarihinin başvuru tarihinden en fazla 90 gün sonra olması gibi şartlar aranmaktadır.

Başvurular, İstanbulsenin uygulaması, İBB'nin resmi web sitesi veya alo 153 üzerinden yapılabilmektedir. Başvuruların nasıl yapılacağı ve gerekli belgelerin neler olduğu konusunda detaylı bilgi almak için İBB'nin resmi iletişim kanallarından veya internet sitesinden bilgi alabilirsiniz.Evlenecekler İçin İmamoğlu Müjdesi! 15 Bin Tl Hibeden Yararlanın! (3)

Bu destek, evlenmeyi düşünen çiftler için önemli bir fırsat sunmaktadır. Ekonomik zorluklar yaşayan çiftlere destek olmayı hedefleyen İBB, bu hibeyi sağlayarak genç çiftlerin evliliklerine bir adım daha yaklaşmalarını sağlıyor.

Bu haber, evlenecek olan çiftler için büyük bir fırsat olarak değerlendirilebilir. İmamoğlu'nun yapmış olduğu bu duyuru, evlenmeyi düşünen çiftler için önemli bir destek olabilir. Detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin resmi iletişim kanallarını kullanabilirsiniz.