Fenerbahçe Taraftarları, Anıtkabir'de Atatürk'ü Anma ve Cumhuriyeti Kutlama Fenerbahçe taraftar grupları, 1907 Fenerbahçe Derneği ve 1907 ÜNİFEB, Türkiye'nin dört bir yanından gelen 3.500 öğrenci ile birlikte, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 85. yıl dönümünü ve Cumhuriyetin 100. kuruluş yılını anmak amacıyla Anıtkabir'i ziyaret etti.

Ankara Hava Durumu Ankara İçin Bugün, Yarın ve 15 Günlük Hava Durumu Nasıl Olacak? 27 Nisan 2024 Ankara Hava Durumu Ankara İçin Bugün, Yarın ve 15 Günlük Hava Durumu Nasıl Olacak? 27 Nisan 2024

Aslanlı yoldan yürüyerek mozoleye ulaşan sarı-lacivertli taraftarlar, Atatürk'ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulundular ve mozoleye çiçek bıraktılar. Daha sonra, Anıtkabir Komutanlığı'nı da ziyaret eden taraftarlar, büyük bir coşku ve saygı ile Ata'nın mirasına olan bağlılıklarını gösterdiler.

Fenerbahçe taraftar grubunun yönetim kurulu başkanı Rıfat Perahya, duygusal bir konuşma yaparak, "Büyük Atatürk, sporun ve Türk gençliğinin simgesi olan Fenerbahçe ile bu renklere gönül veren milyonlarca taraftarı olan bizler, senin ilke ve inkılaplarının yılmaz takipçisi, en büyük mirasın olan Cumhuriyetin güçlü bekçileriyiz" dedi.

Bu anlamlı ziyaret, Fenerbahçe taraftarlarının sadece futbol takımlarına olan sevgilerini değil, aynı zamanda Türkiye'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e olan derin saygılarını da gösterdi. Atatürk'ün izlediği ilke ve inkılaplara olan bağlılıklarını bir kez daha vurguladılar ve Cumhuriyetin değerini yinelediler.

Editör: Seniha BESLER