Elazığ'da FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün güncel ve finans yapısını deşifre etmeye yönelik "Kıskaç" operasyonu büyük bir başarıya imza attı. Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda gerçekleşen operasyon, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ile Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin 8 ilde koordineli çalışmasıyla gerçekleşti. Aydın, Antalya, İstanbul, Kocaeli, Kahramanmaraş, Malatya ve Şırnak illeri de operasyonun merkezi haline geldi.

Operasyonun hedefi, örgüte yurt dışından finansman sağlayan, finans kaynaklarını örgüt üyelerine ileten kuryeleri, yurt dışından gelen GSM hatlarını temin edenleri, sahte pasaportlarla örgüt üyelerini destekleyenleri ve illegal yollarla yurt dışına çıkışlarını kolaylaştıran kişilerdi. Toplamda 23 şüpheli, operasyon sırasında gaybubet evlerinde yakalanarak gözaltına alındı.

Operasyon sonrası gözaltına alınan şüpheliler, İl Emniyet Müdürlüğü'nde yapılan işlemlerin ardından bugün adliyeye sevk edildi. Elazığ'da FETÖ/PDY'nin finansal yapılanmasına yönelik bu büyük operasyon, terör örgütünün köklerini kurutmak ve ülkenin güvenliğini sağlamak için atılan önemli bir adım olarak dikkat çekiyor.

Bordospor'dan İkinci Galibiyet Bordospor'dan İkinci Galibiyet

Elazığ'daki bu başarılı operasyon, Türkiye'nin terörle mücadelesindeki kararlılığını ve güvenlik güçlerinin etkili çalışmalarını bir kez daha gösteriyor. FETÖ/PDY gibi terör örgütlerine karşı verilen bu mücadele, ülkenin birlik ve beraberliği için devam ediyor.

Editör: Seniha BESLER