İstanbul'un Gaziosmanpaşa ilçesinde, Gaziosmanpaşa Belediyesi ve Gaziosmanpaşa Engelsiz Yaşam ve Dayanışma Merkezi işbirliğiyle "Filistin'e Engel Yok" adlı bir yürüyüş düzenlendi. Bu etkinlik, Filistin'deki insanlık dramına dikkat çekmek ve Filistin'e destek olmak amacıyla gerçekleştirildi.

Bağlarbaşı Camii önünde toplanan yüzlerce kişi, Türk ve Filistin bayrakları sallayarak yürüyüşe başladı. Yürüyüşte özellikle engelli vatandaşlar, "Filistin'e Engel Yok" sloganları atarak Gaziosmanpaşa Meydanı'na kadar yürüdü. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Gaziosmanpaşa Kaymakamı İskender Yönden, Gaziosmanpaşa AK Parti İlçe Başkanı Fatih Aydemir, Gaziosmanpaşa Engelsiz Yaşam ve Dayanışma Merkezi'nin öğrencileri ve diğer vatandaşlar da yürüyüşe katıldı.

Yürüyüş sonrasında açıklama yapan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, İsrail'deki zulme karşı ulusal bir direnişin önemine vurgu yaparak içlerinin yandığını belirtti. Çocukların hayatını kaybettiği trajik olaylara sessiz kalmamaları gerektiğini ifade etti. Usta, Gaziosmanpaşa'da yaşayan engelli vatandaşların, İsrail'deki zulme karşı direnişlerine destek verdiklerini söyledi. Ayrıca, İsrail'deki şiddetin sona ermesi ve barışın tesis edilmesi çağrısında bulundu. İki devlet anlaşmasıyla insanların insanca yaşayabileceği bir çözümün gerekliliğine dikkat çekti ve dünya genelinde bu dramı duyurmanın önemini vurguladı.

Marka Yönetimi Nedir? Marka Yönetimi Nedir?

Gaziosmanpaşa'daki bu etkinlik, Filistin'e destek veren ve İsrail'deki şiddeti protesto eden birçok insanın seslerini duyurmak amacıyla bir araya geldiği bir örnek oluşturuyor.

Editör: Çetin KEYDAL