Tuft geçmişte profesyonel olarak güreş yapmış ve WWE'de Tyler Reks olarak tanınmıştı. Cinsiyet kimliğini değiştirmeye karar verdi ve bu süreci cesaretle yaşadı. Cinsiyet geçiş süreci boyunca kilo kaybı yaşayan Tuft bu dönemde kendisini Vikings dizisinden Ragnar Lothbrok ve Game of Thrones dizisinden The Mountain karakterlerine benzetmişti.

Bu Süreçte En Büyük Destekçisi ise Karısı oldu

Gabbi Tuft'un yaşadığı bu önemli değişim cinsiyet kimliği ve cinsiyet geçişi konularında toplumsal farkındalığı artırmaya ve destek vermeye yönelik önemli bir adım olarak kabul edilebilir. Gabbi Tuft kendini kadın gibi hissettiği için vücut geliştirme ve güreş kariyerine son verme kararı aldı. Onun için kaslar ve erkek gibi görünmek bir gurur kaynağı olmaktan çok, içsel bir çatışma yaratmıştı. Kendi deneyimini paylaşırken şunları ifade etti Başkalarının gördüğü 130 kiloluk güreşçi ve vücut geliştirmeci aynaya baktığımda gördüğüm kişi değildi. Geçiş sürecime başladığımda kendimi dünyaya nasıl tanıtmak istediğime karar veremedim ifadeleri ile olay oldu.

Gizemli Evlilik: Afra ve Mert İspanya'da Evlendi Mi? Gizemli Evlilik: Afra ve Mert İspanya'da Evlendi Mi?

İçsel Kimliğim Çıktı

Gabbi testosteron hormonu tedavisine başladıktan sonra kas kütlelerinin dağılması gibi fiziksel değişiklikler yaşadı. Bu süreçte profesyonel diyetisyenlerden yardım aldı ve spor rutinini değiştirdi. Geçiş süreci duygusal olarak da zorlu bir deneyimdi. Bazı zamanlar artık bir erkek olamayacağı için üzüldü destekleyici yorumlar ve kabullenme süreci ona yardımcı oldu. Kendi içsel kimliğini kabul etmek ve yaşamak bazen zorlu bir yolculuk olabilir bireylerin kendilerini ifade etme ve mutlu olma hakkını savunur.

Cinsiyet Değiştirme Toplumda Nasıl Algılanıyor?

Cinsiyet değiştirme veya cinsiyet geçişi toplum içinde farklı şekillerde algılanabilir. Bu algılar kişinin yaşadığı ülke kültür dini inançlar ve kişisel tutumlara bağlı olarak değişebilir. Bazı toplumlar cinsiyet değiştirme sürecini kabul eden ve destekleyen bir tutum sergiler. Bu toplumlarda cinsiyet geçişi yapan kişilere saygı gösterilir ve haklarına saygı duyulur. Toplumda eşitlik ve insan hakları ön plandadır.